Poniżej przedstawiamy pytanie i odpowiedź, a także wszystkie inne publikacje związane z tym tematem, które pojawiły się u nas, a także na Portalu Szydłowieckim. Zachęcamy również do dyskusji na forum publicznym.

„Pytanie: Panie Burmistrzu jakie są plany, działania, harmonogram prac w kwestii szydłowieckiego zalewu? Kiedy będzie wizytówką miasta – tak jak zapowiadał Pan w spocie wyborczym.

Odpowiedź: Szanowny Panie Jerzy Odpowiadając na Pańskie pytanie informuje, że na dzień dzisiejszy Szydłowiec w sprawie odnowienia zalewu będzie chciał iść taką samą drogą jak Zwoleń, gdzie umowę w sprawie zalewu podpisali burmistrz Zwolenia i starosta zwoleński. Na tej podstawie samorząd miejski przekazał na rzecz skarbu państwa, reprezentowanego przez starostę, teren o łącznej powierzchni ponad ośmiu hektarów.

Było to niezbędne, ponieważ głównym inwestorem w części dotyczącej zbiornika retencyjnego został tam Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych.

Obecnie czynię starania aby w takiej formie przeprowadzić tę inwestycję w Szydłowcu, jeżeli będzie to możliwe poinformuję o tym zarówno Pana, jak i opinię publiczną.

Pozwolę sobie nadmienić, że 9 lutego 2015r. minęło 2 miesiące od objęcia przez moją osobę stanowiska Burmistrza Szydłowca w związku z powyższym rozliczanie mnie z moich deklaracji przedwyborczych jest bynajmniej przedwczesne. Aczkolwiek rozumiem Pańskie zniecierpliwienie w sprawie naszego zalewu, który bezsprzecznie był konsekwentnie zaniedbywany przez ostatnie lata.

Z wyrazami szacunku Burmistrz Szydłowca Artur Ludew”

Tematyczne linki:

Spot wyborczy

Wizyta w ZwoleniuWizyta w Zwoleniu

Punkty dotyczące zalewu w Szydłowcu, w programie wyborczym Artura Ludwa

 

zalewtonie1