W pierwszym tygodniu października odbyła się wycieczka uczniów klas czwartych Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu, do rezerwatu „Królewskie Źródła”, który jest częścią Puszczy Kozienickiej.
Po dotarciu na miejsce powitała nas Pani leśnik, Lidia Zaczyńska, z którą udaliśmy się w kierunku źródła wyznaczoną ścieżką edukacyjną. W trakcie wędrówki dzieci odczytywały znaki oraz tablice informacyjne, uzasadniały konieczność zachowania ciszy podczas pobytu na terenie rezerwatu. Pogoda dopisała.

Wędrując drewnianymi pomostami dzieci obserwowały zmiany zachodzące jesienią w lesie. Poznawały rosnące drzewa i krzewy. Z tarasu widokowego obserwowały dolinę rzeki Zagożdżonki, rozpościerające się tam mokradła, a ze specjalnie zabudowanego podestu obserwowały ptaki. Dzieci zadawały wiele pytań oraz dzieliły się swoimi wrażeniami. Nabierały wody z „Królewskiego Źródła”, aby zawieźć rodzicom do spróbowania. Po wspólnej wędrówce przyszedł czas na zabawę na polanie oraz wspólne pieczenie kiełbasek. Zadowoleni i najedzeni młodzi turyści po ognisku wrócili do szkoły.

Opiekunami podczas wycieczki były panie: Agnieszka Zaręba, Kinga Sierocka i Marzena Myślińska.

info: PSP z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu