Jednak, aby mieć szansę na dofinansowanie, potrzebujemy jak największej liczby głosów oddanych drogą elektroniczną. Dlatego prosimy wszystkich o pomoc!

Inicjatywa skierowana jest do dzieci w wieku 3-13 lat oraz ich rodziców. Otwarcie weekendowej świetlicy dla dzieci pozwoli rodzicom na zostawienie swoich pociech pod dobrą opieką i dodatkowo pomoże w wychowaniu, podczas gdy rodzice pracują, a szkolne i okoliczne świetlice są nieczynne – poinformowała Sylwia Głogowska, koordynatorka projektu. – Świetlica będzie otwarta do piątku do niedzieli. Miejsce spędzania wolnego czasu znajdować się będzie w centrum miasta. Duża sala przeznaczona do zabaw, mała, cicha sala idealna do nauki, odrabiana zadań domowych oraz pracownia komputerowa. W ramach zajęć świetlicowych organizowane będą:

• Zajęcia z języka angielskiego

• Nauka gry na gitarze/pianinie

• Gry i zabawy ruchowe, zręcznościowe, dydaktyczne

• Zajęcia wymienne (plastyczne, praktyczne, kulinarne, seanse filmowe)

• Zajęcia informatyczne/komputerowe

• Posiłki dla dzieci

Szeroki zakres zajęć pozwoli dzieciom na poznawanie swoich mocnych stron, rozwijanie zainteresowań i pasji, przyjemne oraz twórcze spędzanie wolnego czasu. Dodatkowo – kontynuuje Sylwia Głogowska – planujemy zaangażować w świetlicę wolontariuszy z pobliskich szkół m.in.: o profilu pedagogiczno – psychologicznym oraz kół szkolnych CARITAS. Udział w zajęciach i korzystanie ze świetlicy będzie bezpłatne. Na zakończenie roku szkolnego zorganizowana zostanie kolonia w Górach Świętokrzyskich, częściowo dofinansowana z funduszy przeznaczonych na realizację projektu.

Głosy można oddawać do 14 czerwca 2015 roku, klikając w ten link: http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,791.html  i wpisując tam swój adres e-mail. Pomóżcie nam stworzyć świetlicę, która umożliwi naszym dzieciom rozwój i integrację z rówieśnikami oraz zapewni bezpieczne i efektywne spędzanie czasu. Razem możemy więcej – liczymy na Wasze głosy!