W niedzielę 27 września w kościele w Wysokiej świętowano piękny jubileusz.

45 – lecie swojej pracy świętował miejscowy organista Mieczysław Staniek, który w parafii w Wysokiej pojawił się po 7 latach posługi w swoich rodzinnych stronach, czyli jak łatwo policzyć organistą jest już od 52 lat. Na organach gra od 18 – roku życia.

Od 45 lat uświetnia liturgię poprzez grę i śpiew w parafii pw. św. Mikołaja w Wysokiej. Podczas jego posługi zmieniali się proboszczowie, księża wikariusze, przywitał nowe dzieci, grał na niezliczonej ilości ślubów, ale też wielu odprowadził na wieczny spoczynek.

Swoja pracę w parafii rozpoczął wspólnie z ówczesnym neoprezbiterem, aktualnie proboszczem parafii w Potworowie ks. kan. Janem Gruszką, który uczestniczył w jubileuszowej mszy świętej organisty.

W mszy świętej udział wzięło wielu kapłanów, którzy znają pana Mieczysława Staniek, m.in dziekan dekanatu szydłowieckiego ks. Marek Kucharski, który swoją kapłańską drogę rozpoczynał właśnie w parafii w Wysokiej.

Nie zabrakło również mieszkańców Wysokiej, parafian, przyjaciół jubilata, którzy przez swoją obecność, dobre słowo i krótkie występy artystyczne chcieli podziękować za pracę swojemu Organiście.

Gratulujemy!

info i foto. Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko