Spotkanie rozpoczęliśmy w jastrzębskim kościele zawiązaniem wspólnoty i Mszą Świętą w której kazanie wygłosił misjonarz ks. Maciej Będziński. Jednym z punktów spotkania był koncert zespołu Prosto Z Mostu. Po czym wspólnie przemaszerowaliśmy na Stadion KS Jastrząb, gdzie ministranci rozgrywali swoje mecze.

Czas umilał nam zespół seminaryjny który zaszczycił nas swoją obecnością. Organizatorzy zadbali także o słodkości i ciepły posiłek.

W turnieju uczestniczyli zawodnicy w kategorii szkoła podstawowa i kategorii gimnazjum/starsi. Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach. Turniej zakończyliśmy wręczeniem wszystkim drużynom pamiątkowych medali, dyplomów i piłek.

W Kategorii szkoły podstawowej bezkonkurencyjni byli ministranci z Parafii Jastrząb I wygrywając wszystkie mecze w swojej kategorii wiekowej. Drugie miejsce zajęła pierwsza drużyna z Parafii Szydłówek zaś trzecie Szydłówek II. Ponadto w Kategorii szkoła podstawowa udział brali ministranci z parafii: Jastrząb I, Jastrząb II, Szydłowiec, Wierzbica, Szydłówek I, Szydłówek II. Majdów, Pawłów, Gąsawy Rządowe.

Walka o zwycięstwo w drugiej grupie wiekowej toczyła się do ostatniego meczu. Najlepsi okazali się ministranci z Chlewisk którzy zgromadzili tyle samo punktów co ministranci z Jastrzębia, ale wygrali bezpośredni mecz i to oni zostali Zwycięzcami turnieju. Drugie miejsce zajęli Ministranci z Jastrzębia zaś trzecie z parafii Szydłówek II. Udział wzięli także ministranci z innych parafii: Szydłowiec, Jastrząb, Chlewiska, Szydłówek I, Szydłówek II, Borkowice, Wysoka I, Wysoka II, Pawłów, Wierzbica.

Organizatorami byli ks. Adam Włodek parafia Jastrząb, ks Krzysztof Bochniak parafia Wierzbica, ks Adrian Jakubiak parafia Szydłówek.

Więcej zdjęć TUTAJ

Info i foto: Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu