Wiola od urodzenia choruje na mukowiscydozę – śmiertelną chorobę genetyczną. Choroba ta coraz szybciej wyniszcza jej organizm i atakuje narządy wewnętrzne. Dziewczyna nie może oddychać bez specjalistycznej aparatury, która towarzyszy jej każdego dnia. Wiola umiera. Zostało jej dosłownie kilka miesięcy życia, a jedynym ratunkiem jest przeszczep płuc. Niestety operacja, której podjąć może się klinika w Austrii kosztuje, aż 150 tysięcy euro. Nadal brakuje funduszy… Dlatego postanowiliśmy jej pomóc.

18 czerwca w Szydłowcu przy szydłowieckim zalewie odbędzie się koncert z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na leczenie Wioli.

Gwiazdą tego wydarzenia będzie legendarny zespół IRA, który podczas festynu dla Wioli zagra swoje największe przeboje. Zespół szykuje również kilka niespodzianek, które z pewnością zaskoczą jego najwierniejszych fanów, ale szczegółów nie chcemy jeszcze zdradzać 🙂

Oprócz zespołu IRA wystąpią również:

Zuzanna Gadowska, utalentowana szydłowiecka wokalistka, instrumentalistka, autorka tekstów i muzyki.

Studium Instrumentów Etnicznych ze Skarżyska Kam. Jest to grupa wykonująca muzykę określaną nazwą psychofolk, przy użyciu instrumentów etnicznych z całego świata, głównie bębnów afrykańskich.

Gospel Radom- Jak sama nazwa wskazuje jest to chór wykonujący muzykę gospel. Ciekawostką jest fakt, że całkiem niedawno Gospel Radom nagrał chórki do najnowszej piosenki IRY „Wybacz”.

Podczas festynu nie zabraknie również licytacji bardzo ciekawych gadżetów od pięknego pióra z dedykacją od abp Wacława Depo metropolity częstochowskiego po pralkę firmy Beko itd.

Wszystkich fanów bardzo dobrej muzyki, a także tych, którzy lubią pomagać zapraszamy 18 czerwca do Szydłowca, by dobrze rozpocząć okres wakacyjny.

Gwarantujemy moc atrakcji!

Ceny cegiełek to jedyne 30 zł w przedsprzedaży i 40 zł w dniu koncertu.

Można je nabyć w Szydłowcu (Redakcja portalu Nasz Szydłowiec oraz Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu „Zamek”, oraz w okolicznych miastach i miejscowościach). Istnieje również możliwość kupienia biletu przez Internet, szczegóły pod adresem mailowym festyndlawioli@gmail.com 

18 czerwca, Szydłowiec, plac przy zalewie, ul. Folwarczna, startujemy o godzinie 18.oo! Wszelkie informacje znajdują się na naszym facebooku „Dopóki oddycham nie tracę nadziei” Wielki Festyn Charytatywny dla Wioli Brzeźniak

Organizator:„ŻY-RA-FA” Społeczny Komitet Organizacyjny Festynu (Agnieszka Sobutka – Klepaczewska, Marcin Banaszczyk, Barbara Gadowska, Anna Kowalska, Ilona Mamla, Inga Pytka – Sobutka, Agnieszka Banaszczyk, Barbara Sochacka i Igor Olesiński)

Współorganizator: Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu „Zamek”

Pod honorowym patronatem Caritas Diecezji Radomskiej

Partnerzy : Koleje Mazowieckie, Urząd Miejski w Szydłowcu, Powiat Szydłowiecki.

854e0eab