Około pięćdziesięciu osób najpierw jednak w pobliżu kamieniołomu mogło się zintegrować, przy kawie herbacie i cieście. To tam właśnie Marek Sztark wszystkich serdecznie przywitał, opowiedział o projekcie i pomyśle po czym wszystkim zaprosił do zejścia do kamieniołomu. Oprócz tego wysłuchaliśmy krótkiego występu skrzypaczki z Szydłowca Zuzanny Gadowskiej.

A tam już tylko muzyczna uczta. Jak się okazało na marimbie, wibrafonie i innych instrumentach perkusyjnych można zagrać każdą muzykę od marsza, poprzez muzykę afrykańską, bluesa, aż po muzykę klasyczną.

Znakomita pogoda, tym bardziej pozwalała słuchaczom wczuć się w tą muzykę. Jeszcze raz warto podkreślić, że był to znakomity pomysł by w tak urokliwej scenerii zorganizować taki koncert. Oby więcej tak niekonwencjonalnych rozwiązań co do imprez w Szydłowcu i okolicy.

Na końcu oczywiście nastąpił czas podziękowań i jak się okazało miał Pan Marek Sztark komu dziękować. Ciężko wszystkich wymienić, ale każdy kto był wie komu słowa podziękowania za pomoc w organizacji tak ciekawego popołudnia były składane.

Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie „Projektoriat” podziękowało również Markowi Sztarkowi za współpracę przy organizacji koncertu i obdarowali Pana Marka piękną piaskową babką 🙂

Porta naszszydlowiec.pl składa serdeczne słowa uznania artystom i organizatorom!

{phocagallery view=category|categoryid=115|limitstart=0|limitcount=16|detail=5|imageordering=5}