Kamila Guza z zespołu Radosne Nutki z Mirowa wzięła udział w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka w Karolinie – Otrębusach – siedzibie Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Organizatorem konkursu skierowanego do utalentowanych wokalistów był PZLPiT „MAZOWSZE”. Przedsięwzięcie miało na celu propagowanie twórczości Zespołu oraz przypomnienie sylwetki jego patrona, legendarnego solisty Stanisława Jopka. Przyświecała mu idea upowszechnienia zarówno tych znanych, jak i rzadko wykonywanych utworów z repertuaru „Mazowsza”.

Kamila Guza, jako laureatka eliminacji wojewódzkich w kategorii wiekowej: 8-13 lat została zaproszona do udziału w II etapie Konkursu wraz z opiekunami zespołu: Janem Ulewińskm i Elżbietą Kuźdub. Przesłuchania uczestników Konkursu odbyły się w siedzibie „MAZOWSZA”, w Sali Widowiskowej, w której odbywają się koncerty i występy Zespołu.
W najmłodszej kategorii tj. 8-13 lat spośród 22 uczestników Jury wyłoniło 2 Laureatów, w pozostałych trzech kategoriach 9 Laureatów.

Organizator konkursu zadbał o to, by kilkudniowy pobyt wszystkich uczestników II etapu Konkursu obfitował w wiele atrakcji. Utalentowana Kamila Guza i pozostali uczestnicy Konkursu wzięli udział w warsztatach wokalnych i tanecznych prowadzonych przez doświadczonych specjalistów pracujących w „Mazowszu”. Zwiedzali wraz z przewodnikiem nowo otwarte Centrum Folkloru Polskiego. Uczestniczyli w wycieczce na Powązki, by odwiedzić groby i uczcić pamięć Stanisława Jopka oraz założycieli „Mazowsza” – Miry i Tadeusza Sygietyńskich. Podczas „Wieczoru wspomnień” spotkali się z rodziną Stanisława Jopka- żoną Marią Stankiewicz- Jopek oraz córką Anną Marią Jopek, z obecnymi i byłymi członkami zespołu „Mazowsze”. Zostali zaproszeni w charakterze obserwatorów na próbę generalną Koncertu Galowego, co jest nie lada rzadkością.

Punktem kulminacyjnym drugiego etapu Konkursu był wieczorny Koncert Galowy z Ceremonią Wręczenia Nagród, podczas którego Laureaci wystąpili wraz z chórem, orkiestrą i baletem Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Pobyt w Karolinie dostarczył nam nowych wrażeń, doświadczeń, niezwykłych i niezapomnianych przeżyć. To była niezwykła muzyczna uczta, w niezwykłym miejscu” – mówi Kamila i jej opiekunowie.

Gratulujemy!