5 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu, odbyło się spotkanie w ramach “Kampanii społecznej – “Jesteś widoczny – Jesteś bezpieczny”, organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu.

Głównym założeniem akcji jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów poprzez promowanie używania elementów odblaskowych. Każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy.

O tym, dlaczego ważne jest noszenie odblasków, mówił m.in. Marcin Ciężkowski dyrektor WORD w Radomiu. W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Szydłowca Artur Ludew.

Uczniowie wzięli udział w trzech panelach tematycznych. Dwa z nich prowadzone były przez pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu i dotyczyły bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nauki jazdy po torze rowerowym.

Kolejnym było spotkanie, w którego czasie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej omówili zasady udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy uczestniczący w akcji otrzymali zestawy zawierające elementy odblaskowe.

Info: Urząd Miasta w Szydłowcu