Internauci już wcześniej żartowali, że jak Beata Szydło będzie chciała się pokazać w naszym mieście, to jej spotkanie można nazwać krótko „Szydło – Wiec”. Nikt nie spodziewał się, że do takiego spotkania dojdzie tak szybko. Czy będzie miała w tym przypadku znaczenie symbolika? Wszak jednym z pierwszych miast, które odwiedził prezydent elekt Andrzej Duda, również był Szydłowiec.

– Pani premier mówi, że jeździ do tych mieszkańców, do tych miejscowości, gdzie wypoczywają Polacy na wakacjach. Ja bardzo cieszę się, że Polacy wypoczywają na wakacjach, ale ja jeżdżę i chcę być również z tymi, którzy na wakacje nie pojadą, bo ich na to nie stać – powiedziała do zgromadzonych mieszkańców Szydłowca Beata Szydło. 

Jesteśmy dzisiaj w Szydłowcu mateczniku Pani premier. Myślę, że: Szydło w Szydłowcu też brzmi nieźle – zażartowała Beata Szydło

Beata Szydło mówiła też o konieczności godnych zarobków, szansach na rozwój dla małych miejscowości czy opodatkowaniu supermarketów i banków. Zgromadzeni mieszkańcy kilka razy przerywali spotkanie oklaskami.

TUTAJ fragmenty

TUTAJ fragmenty

Po oficjalnym wystąpieniu Beata Szydło długo rozmawiała z mieszkańcami Szydłowca, którzy wskazywali na problemy z którymi borykają się oni sami i miasto.

beataszydlo4

beataszydlo5

beataszydlo6

Foto: facebook.com/BeataSzydlo