Pochodząca z Szydłowca Katarzyna Gałczyńska jest bardzo dobrze znana szydłowieckim sympatykom siatkówki.

Grę w siatkówkę zaczęła szlifować już jako 10 – latka w 4 klasie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Jej talent dostrzegł nauczyciel wychowania fizycznego Grzegorz Nowak, który zaprosił ją na treningi Rodzinnej Akademii Sportu w której jest założycielem i trenerem, wspólnie z Pawłem Blochem.

Katarzyna od początku była wyróżniającą się zawodniczką RAS6, będąc bardzo ważnym elementem sportowej układanki młodej drużyny trenera Nowaka, w której przez dwa sezony występowała w III lidze.

Kolejny krok to próba sił w Akademii Radomki Radom, aby stamtąd dwa lata temu przenieść się do juniorskiej drużyny KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski. Tam podnosi swoje sportowe umiejętności i jednocześnie uczęszcza do Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Już w poprzednim sezonie, jeszcze na trzecioligowych boiskach dostawała szansę pokazania się w drużynie seniorów, jako jedna z najbardziej wyróżniających się juniorek.

Sezon 2020/2021 rozpocznie jako pełnoprawna zawodniczka pierwszego składu beniaminka II ligi siatkarskiej kobiet (trzeci poziom rozgrywek) KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski, gdzie będzie grała na pozycji libero, z numerem 1.

Trzymamy kciuki za Kasię, za jej dalszy rozwój! Być może doczekamy się kiedyś siatkarki w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce 🙂

Bez libero nie zagramy, więc już dziś przedstawimy obie zawodniczki, które będą występowały na tej pozycji w…

Opublikowany przez KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski Wtorek, 15 września 2020