Najpierw nieudany pobyt we Francji, następnie wypożyczenie do Legii Warszawa, które zakończyło się wcześniejszym zerwaniem umowy, a potem totalne nieporozumienie we włoskim Hellasie Werona. 

Po tych niepowodzeniach Dominik zdecydował się wrócić do Polski i trafił na wypożyczenie do beniaminka polskiej Ekstraklasy czyli Wisły Płock. 

Dziś nowy klub Furmana inaugurował sezon 2016/2017, podejmując na własnym stadionie pretendenta do europejskich pucharów Lechię Gdańsk. O ile początek był udany dla drużyny z Gdańska, o tyle dalsza część spotkania ułożyła się po myśli Wisły Płock, a szczególnie „Furmiego”. 

W 23 minucie Dominik Furman podszedł do rzutu wolnego, który wykonał idealnie, wrzucając piłkę w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Przemysław Szymiński i po podaniu Furmana trafił do bramki Lechii. W 77 minucie sędzia zawodów podyktował rzut karny dla Wisły, do którego podszedł właśnie Dominik. Ku radości swoich kolegów trafił do bramki gdańszczan. Tym samym Wisła Płock niespodziewanie pokonała Lechię Gdańsk 2:1, a Dominik Furman został bohaterem ligowej inauguracji. 

Oby tak dalej „Furmi”! Powodzenia!

fot. Eurosport