Uczniowie PSP nr 2 w Szydłowcu oraz PSP w Pawłowie wzięli udział w happeningu zorganizowanym na ulicach Szydłowca i drogi W727 w rejonach przejść dla pieszych pod hasłem „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!”
Hasło tej kampanii ma na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych.

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nierespektowanie znaków, to oprócz nadmiernej prędkości główne przyczyny wypadków drogowych, niestety często tych najtragiczniejszych w skutkach. Aby przeciwdziałać takim tragediom, by podnieść świadomość kierujących i pieszych szydłowiecka Policja po raz kolejny prowadziła dzisiaj kampanię na ulicach miasta i w rejonie przejść dla pieszych na drodze W727.

Uczniowie wysłuchali przypomnienia zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, które omówili policjanci, a następnie wspólnie z nauczycielami i policjantami w rejonie przejścia dla pieszych przypominali kierowcom o zasadach bezpieczeństwa, jednocześnie prezentując plakaty z hasłami kampanii.

sierż. szt. Marlena Skórkiewicz