Urząd Miejski w Szydłowcu poinformował dziś na swojej stronie internetowej o zakończeniu współpracy ze stacjonującymi w Szydłowcu żołnierzami z 62 Batalionu Lekkiej Piechoty z Radomia.

Powodem jest nie przekazanie przez WOT informacji o zakażeniu się koronawirusem przez kilku żołnierzy jednostki stacjonującej w Szydłowcu.

Temat ten pojawił się wśród opinii publicznej 22 kwietnia. Jak mówi informacja na stronie urzędu Gmina Szydłowiec z własnej inicjatywy pozyskała informację, że wśród żołnierzy WOT, którzy przebywali w Szydłowcu do dnia 16 kwietnia br., są osoby z dodatnim wynikiem COVID 19.

Brak podania tej informacji mógł narazić zdrowie i życie naszych mieszkańców oraz pracowników urzędu, podjęto decyzję, aby w dniu wczorajszym (23 kwietnia) zakończyć współpracę z WOT.

Informujemy ponadto, że zostały wprowadzone procedury związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa na naszym terenie” – podano na koniec komunikatu.

Środki zapobiegawcze, środki bezpieczeństwa są w tym przypadku jak najbardziej wskazane. Żołnierze WOT stacjonujący w Szydłowcu pomagali pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szydłowcu, policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu. W tej sytuacji każdy kto miał styczność z zarażonym żołnierzem powinien poddać się kwarantannie.