Funkcjonariusze z szydłowieckiej drogówki zostali wyposażeni w terminale płatnicze. Dzięki temu rozwiązaniu kierowcy ukarani mandatem mogą opłacić karę kartą płatniczą bezpośrednio u policjantów.

Już w tamtym roku Polska Policja uzyska uprawnienia do pobierania opłat za mandaty za pomocą terminali płatniczych. W Komendzie Powiatowej Policji w Szydłowcu terminale płatnicze są od wczoraj. Funkcjonariusze zostali przeszkoleni z zakresu korzystania i przyjmowania płatności za mandaty kartą kredytową.

Możliwość płacenia za wykroczenia kartą ma poprawić ściągalność mandatów, ale również ułatwić życie kierowcom, którzy je otrzymali oraz samym policjantom.

– Jeśli ktoś zdecyduje się na tego typu płatność, nie będzie musiał fatygować się na pocztę, do banku, urzędu wojewódzkiego, czy robić przelewów w Internecie. Łatwiej mają też obcokrajowcy, którzy zgodnie z prawem muszą płacić mandaty gotówkowe. Jeśli nie mają przy sobie złotówek, mogą zapłacić kartą, do tej pory trzeba było jechać z takimi osobami do kantoru, banku lub bankomatu, a to zabierało sporo czasu.

Osoby, które chcą zapłacić za mandat mogą również zapłacić za mandat za pomocą kodu BLIK generowanego przez aplikację banku, w którym klient posiada konto. Klienci posiadający zagraniczną kartę mają możliwość zapłacenia mandatu w swojej walucie dzięki funkcji DCC. Każda osoba, która w ten sposób będzie chciała opłacić mandat karny otrzyma od funkcjonariuszy wydruk z potwierdzeniem.

sierż. Marlena Skórkiewicz