Budynek OSP i Świetlicy Środowiskowej w Jastrzębiu został poddany termomodernizacji, która wpłynęła na jego wygląd. Efekt ten ma związek z montażem paneli fotowoltaicznych.

Jedynym miejscem na którym można było zamontować panele o takiej mocy była ściana budynku. Dach nie mógł spełnić tej roli, ponieważ z racji swojej specyfiki nie jest przystosowany do montażu tak wielu paneli i urządzeń.

Zdaniem burmistrza Andrzeja Brachy, zamontowanie paneli na ścianach poprawiło estetykę budynku OSP i Świetlicy Środowiskowej w Jastrzębiu, a co najważniejsze ograniczyło znacznie koszty energii elektrycznej. Kolejnym podanym przez burmistrza atutem jest to, że zimową porą nie ma potrzeby odśnieżania paneli aby działały z pełną sprawnością.

Celem głównym projektu była poprawa efektywności energetycznej i poprawa stanu technicznego budynku użyteczności publicznej.

Dofinansowanie na termomodernizacje budynku użyteczności publicznej gmina pozyskała z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Dofinansowanie z tego źródła obejmowało unowocześnienie budynku; wyżej wymienionego, oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Dworze.

Całkowity koszt zadania – 978 879,50 zł.
Dofinansowanie – 638 680 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Info i foto: Urząd Miasta Jastrząb