Nowy rok szkolny młodzież klas mundurowych o profilach: ogólnopolicyjny i ochrona granic, z Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu, rozpoczęła pięciodniowym obozem w polskich Tatrach. To już siódmy raz, kiedy klasy mundurowe naukę zaczynają od szkolenia się w górach.

Obóz trwał od 13 do 17 września. Wyjazd po raz kolejny okazał się wspaniałym wstępem do dalszej pracy i stanowił ciekawe połączenie dotychczas zdobytej specjalistycznej wiedzy z aktywnym wypoczynkiem. Bazą szkoleniową uczniów po raz siódmy był OW „Zbójnik” w Murzasichle.

Pierwszy dzień w górach rozpoczął się od spływu, tzw. raftingu Dunajcem. Kolejny dzień to całodniowa wyprawa w Tatry. Przejście Doliną Chochołowską, zdobycie szczytu Grześ (1653 m n.p.m.) i Rakoń (1876 m n.p.m.). Organizator stwierdził, że to była ciężka przeprawa, ale cały wysiłek został wynagrodzony widokami, jakie po drodze można było zobaczyć.

Ale obóz to nie tylko zabawa. Kilkugodzinna musztra, strzelanie z broni pneumatycznej, poranne zaprawy to dla uczniów klas mundurowych chleb powszedni. Nie zabrakło jednak wieczornego spotkania przy ognisku. Młodzież mogła również spróbować swoich sił w parku linowym i podczas rywalizacji w paintball. Uroczysta kolacja w góralskim szałasie połączona z tańcami zakończyła obóz. Po relaksie w chochołowskich termach uczniów czekał powrót do szkoły.