Wyjazd okazał się wspaniałym wstępem do dalszej pracy i stanowił ciekawe połączenie edukacji policyjnej z aktywnym wypoczynkiem.

Pierwszym etapem górskiej wędrówki, a zarazem miejscem noclegowym, była przepiękna legendarna miejscowość Murzasichle niedaleko Zakopanego. Stamtąd szlak prowadził Kopowców nad Morskie Oko oraz nad Czarny Staw Gąsienicowy. W kilkukilometrowej trasie wspierały młodzież słoneczna pogoda oraz dobre humory. Kolejny dzień upłynął na pokonaniu trudniejszej trasy prowadzącej przez Dolinę Białego, Sarnią Skałę i Dolinę Strążyską. Jednak na początek młodzież podziwiała Wielką Krokiew w Zakopanem, na którą uczniowie wjechali korzystając z wyciągu krzesełkowego.

Mimo trudów górskiej wędrówki młodzież chętnie uczestniczyła w porannej „zaprawie” oraz wieczornych ćwiczeniach obejmujących elementy edukacji policyjnej, takie jak zajęcia strzeleckie z broni pneumatycznej czy musztra prowadzone przez nadkomisarzy Roberta Wyciszkiewicza i Jarosława Kaprzyka. Kolejnym interesującym punktem planu obozu były zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, które przeprowadził młodszy brygadier Artur Wiśniewski.

Wieczorami młodzież bawiła się na dyskotece oraz przy ognisku, odkrywając swoje muzyczne talenty. Dopełnieniem obozu była uroczysta kolacja w góralskim szałasie.

Ostatni dzień wypełniła podróż w Pieniny do zabytkowego zamku w Niedzicy. Młodzież miała również okazję wejść na zaporę znajdującą się na Jeziorze Czorsztyńskim. Późnym wieczorem w czwartek uczniowie wraz z opiekunami dotarli do Szydłowca. Na koniec nie obyło się bez niespodzianek – zwykła zamiana walizek też będzie z pewnością mile wspominana…

TUTAJ fotoreportaż