Od 8 do 14 stycznia klasy sportowe 4s i 8s z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu przebywały na obozie narciarskim w Poroninie w ośrodku Limba.

Uczniowie opisują swój wyjazd tak –

Pojechaliśmy tam po to, żeby jako młodzi, rozwijający się sportowcy uczyć się (ci młodsi) i szlifować (ci starsi) jazdę na nartach. Grafik przez cały pobyt był niesamowicie napięty. Wczesne pobudki, szybko zjadane (pyszne) śniadania, wszystko po to, by być pierwszymi na stoku. Wiadomo, kto rano wstaje ten ma pusty stok.

Pokonali, jak mówią, prawie wszystkie dostępne trasy narciarskie tj. Czarna Góra-Koziniec, Jurgów, Suche Ski, Rusiński, dla każdego było coś bardziej wymagającego jak i łatwiejszego stosownie do umiejętności, a wszystko pod czujnym okiem instruktorów i opiekunów Karoliny Mączyńskiej, Tomasza Bialika, Roberta Wojcieszka i Grzegorza Nowaka.

Uczniowie na stoku przebywali od rana aż do pory obiadowej…

Potem był czas na atrakcje basen, bilard, piłkarzyki, disco i w szałasie ognisko. Nie było czasu na nudę. Czas zleciał aktywnie i szybko, ale ten wyjazd pozostawi w nich niezapomniane wrażenia.

– Tak relacjonują obóz w Poroninie uczniowie klas sportowych z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu.