Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz samorząd Mazowsza wspiera szydłowieckie jednostki OSP. Jednostki z powiatu szydłowieckiego otrzymali wsparcie finansowe.

27 września WFOŚIGW w Warszawie podpisał umowy o dofinansowania z zastępami Ochotniczych Straży Pożarnych z regionu radomskiego. Wsparcie otrzymali również druhowie z powiatu szydłowieckiego. Podpisanie dokumentów odbyło się w Starostwie Powiatowym w Przysusze. Dokument ze strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska podpisywał prezes Marek Ryszka, a towarzyszyli mu posłowie Marek Suski, Andrzej Kosztowniak oraz starosta przysuski Marian Niemirski.

Łącznie z powiatu szydłowieckiego wsparcie uzyskało 4 zastępy OSP:

  • Ochotnicza Straż Pożarna w Pawłowie otrzymała z funduszu 27 540,00 zł na wykonanie zadania pn. „Montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie”
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Korzeniowej otrzymała 26 325,00 zł na realizację zadania pt. „Montaż paneli fotowoltaicznych na budynku jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Korzeniowej” W ramach realizacji zadania na budynku OSP Wola Korzeniowa zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna o mocy 5,85 kW.
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Lipienieckiej otrzymała wsparcie finansowe na realizację zadań „Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Lipienieckiej Małej” oraz „Zakup sprzętu, wyposażenia oraz środków ochrony indywidualnej służących do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń na potrzeby OSP w Woli Lipienieckiej Małej”
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Orońsku dostała wsparcie na realizację zadania „Zakup sprzętu, wyposażenia oraz środków ochrony indywidualnej służących do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń na potrzeby OSP w Orońsku”

Ponadto, 7 października odbyło się kolejne podpisanie umów, tym razem z samorządem Mazowsza. Tutaj dokumenty podpisywał wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski. Wśród zastępów straży z regionu radomskiego, którzy otrzymali dofinansowanie znalazła się Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrucie, która otrzymała 10 800 zł na odzież ochrony indywidualnej strażaka. Za te pieniądze OSP będzie mogło kupić 4 komplety specjalnych ubrań.

foto: facebook/ Rafał Rajkowski, OSP KSRG Pawłów