7 lutego w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu odbyło się kolejne spotkanie w ramach realizacji projektu #KOMÓRKOMANIA realizowanego we współpracy z Fundacją DKMS. Uczniowie klas 4 szkoły spotkali się z Weroniką Wilczyńską – dawcą potencjalnym, która nadal oczekuje na TEN telefon, dzięki któremu będzie mogła uratować drugiej osobie życie.

Kolejny gość, Paweł Krupa, absolwent liceum w Szydłowcu, trzy lata temu podczas Dnia Dawstwa Szpiku zorganizowanego w szkole podjął decyzję o rejestracji w bazie danych. Po roku odebrał telefon…i dziś wie, że uratował życie młodemu mężczyźnie. Opowiedział zebranym w szkolnej świetlicy, jakie towarzyszyły mu emocje, jak wyglądały procedury i podkreślił, jaką doskonałą opieka otacza dawców Fundacja DKMS.

Na koniec głos zabrała Marzena Janowska – Naczelnik Wydziału Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Szydłowcu. Zachęciła uczniów, by zapisali się w bazie dawców szpiku.

Przyłączamy się do tego apelu: NIE BÓJCIE SIĘ, TO NIE JEST STRASZNE, A RATUJE ŻYCIE. POMOŻESZ? BO MOŻESZ – MASZ TO W GENACH.

Dzień Dawstwa Szpiku w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza odbędzie się w marcu

Organizatorem wydarzenia jest Agnieszka Kamińska

Info i foto: