Wizytą w siedzibie Miejskiej Orkiestry Dętej w Regionalnym Centrum Biblioteczno – Multimedialnym, uczniowie klasy II a i II b PSP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu rozpoczęli cykl spotkań uczniów klas młodszych naszej Szkoły z muzyką.

Inicjatorami spotkań, w ramach współpracy Szkoły z Szydłowieckim Centrum Kultury „Zamek” i Wydziałem Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego, są Tomasz Gil, będący członkiem orkiestry i pełniący w niej funkcję zastępcy kapelmistrza i Iwona Parszewska – wychowawczyni klasy II a. Pan Tomek krótko, ale w niezwykle interesujący sposób opowiedział dzieciom historię Orkiestry, urozmaicając opowieść serią slajdów, przedstawiających najciekawsze momenty tej historii.

Uczniowie z zachwytem przyglądali się imponującej kolekcji instrumentów wyeksponowanych na stołach z okazji ich wizyty. Z niecierpliwością czekali na ich prezentację. Świetnie poradzili sobie z mini egzaminem przygotowanym przez pana Tomka, nazywając zdecydowaną większość instrumentów dętych i perkusyjnych. Potem nadeszła chwila, w której każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności gry na tych instrumentach. Mimo, że wydobycie dźwięków z wielu z nich było nie lada wyzwaniem, uczniowie wytrwale ćwiczyli, a każdy, nawet mały sukces, przynosił im ogromną radość i aplauz koleżanek i kolegów. Czas przeznaczony na spotkanie szybko minął. Był on zarówno dla uczniów, jak i dla pana Tomka, tak ciekawym doświadczeniem, że wspólnie postanowili go jeszcze kiedyś powtórzyć.