Pomimo nieustających apeli nadal pojawiają się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za kierownicę na „podwójnym gazie”. Kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w organizmie ponadto posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

We wtorek przed godziną 17 szydłowieccy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w miejscowości Wysoka zatrzymali do kontroli drogowej kierującego hondą 47-letniego mieszkańca Skarżyska-Kamiennej. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo mundurowi ustalili, że nie posiada on aktywny zakaz kierowania pojazdami. Nieodpowiedzialny kierujący za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Info: KPP w Szydłowcu