Wierni z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Majdowie zadeklarowali swoją pomoc przy odbudowie plebanii i wspólnymi siłami uzbierali środki finansowe pozwalające zacząć prace nad reperacją.

24 kwietnia w Majdowie spłonęła plebania – odnowiony przed 20 laty drewniany budynek został znacznie zniszczony. Spłonęła duża część plebanii, w tym wyposażenie i rzeczy księdza proboszcza Marka Maciążka.

Na miejscu, w celu ugaszenia pożaru, pojawiło się 12 jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Aby nie doszło do kolejnego podpalenia strażacy musieli skuć tynki. Przyczyną pożaru był ogień na nieużytkowanym poddaszu.

Wierni, aby pomóc proboszczowi, połączyli swoje siły i wspólnie zebrali środki finansowe potrzebne do odbudowy budynku. Ksiądz Marek Maciążek informuje, że zebrane środki są wystarczające do zaczęcia odbudowy plebanii. Są przygotowywane kosztorysy, a także plan, aby do końca roku wykonać więźbę dachową. Ksiądz zapowiedział też, że skieruje list do wiernych i księży, którzy pomagali w zbieraniu środków na odbudowę.