18 maja odbyło się oficjalne otwarcie szydłowieckiego oddziału firmy Oventrop przy ul. Leśnej.

Oventrop to rodzinna firma obecna na rynku od 170 lat. Należy do ścisłej czołówki europejskich producentów armatury, regulatorów i systemów do domowej techniki instalacyjnej. Ich produkty dostępne są w większości krajów na świecie.

Podczas oficjalnego otwarcia mogliśmy zobaczyć jak działa zakład i jak wyglądają hale produkcyjne. Nie zabrakło symbolicznego przecięcia wstęgi, posadzenia pamiątkowego drzewa oraz poświęcenia i pobłogosławienia terenu firmy. Właściciel firmy Johannes Rump przybliżył zgromadzonym w kilku słowach historię firmy. Mówił również o tym, że cieszy się z ulokowania zakładu właśnie w Szydłowcu i wie, że była to słuszna decyzja, podjęta po długich poszukiwaniach odpowiedniego miejsca. Burmistrz Szydłowca Artur Ludew przekazał na jego ręce gratulacje i podziękowania, deklarując dalsze wsparcie ze strony samorządu Gminy Szydłowiec.

Aktualnie w firmie pracuje 40 osób. Do końca roku liczba zatrudnionych będzie wynosić około setki, a produkty wytwarzane w Szydłowcu będą eksportowane na cały świat.

Info Urząd miejski w Szydłowcu

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału video z oficjalnego otwarcia Oventrop. Relacja dostępna TUTAJ