Dwa zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki, takie wyniki osiągnęły drużyny piłkarskie reprezentujące powiat szydłowiecki.

Granie w sobotę 5 września rozpoczęła Oronka Orońsko. Podopieczni Andrzeja Koniarczyka na własnym boisku podejmowali słabo grającą do tej pory Iskrę Gózd. Zgromadzeni na stadionie w Orońsku kibice zobaczyli dobry mecz w którym od samego początku to ich drużyna dyktowała warunki gry. Brakowało tylko jednego…goli.

Oronka swoją przewagę potwierdziła dopiero w 79 minucie, kiedy gola strzelił Arkadiusz Siwak. Kilka minut później wynik poprawił Jarosław Gołda, a mecz zakończył się rezultatem 2:0. Oronka po tym spotkaniu zajmuje miejsce na trzecim stopniu podium ligowej tabeli i w tym momencie jest najlepszą drużyną w powiecie szydłowieckim.

Najlepszą, ponieważ drugi mecz z rzędu przegrała Szydłowianka Szydłowiec. Tym razem podopieczni Marcina Kośmickiego nie znaleźli sposobu na zespół Drogowca Jedlińsk (tydzień temu z tą drużyną wygrała Oronka Orońsko). Do przerwy bezbramkowy remis, ale w drugiej części gospodarze z Jedlińska szybko wybili naszym piłkarzom myśli o korzystnym rezultacie. Od 61 do 66 minuty strzelili dwie bramki. Szydłowianka kontaktowego gola strzeliła w 84 minucie kiedy to rzut karny wykorzystał Bartosz Kozicki. Do wyrównania nie udało się doprowadzić i mecz zakończył się zwycięstwem Drogowca 2:1.

Jak wspomnieliśmy wyżej Oronka zajmuje 3 miejsce w tabeli radomskiej Klasy Okręgowej z dorobkiem 12 punktów. Szydłowianka po drugiej z rzędu porażce spadła na 6 miejsce, traci do Oronki 2 punkty, która ma jeszcze mecz zaległy.

W Klasie A nasze drużyny Gryfia Mirów i KS Jastrząb brały udział w festiwalach strzeleckich.

Drużyna z Jastrzębia podejmowała na własnym boisku Wisłę Solec. Mecz nie układał się pomyśli naszej drużyny, do przerwy przegrywała 1:2, po przerwie trzeci gol dla gości i czerwona kartka dla Kamila Warso powinny pogrzebać szanse reprezentantów Jastrzębia. Nic bardziej mylnego. Do końca spotkania nasi zawodnicy walczyli na całym boisku i wydarli remis. Radość była ogromna, jeżeli w kolejnych meczach będą tak zdeterminowani jak w niedzielę mogą pokonać każdego.  KS Jastrząb – Wisła Solec 3:3.

Niesamowite emocje i dramaturgia w Jastrzębiu podczas meczu w ramach radomskiej Klasy A pomiędzy miejscowym KS Jastrząb,…

Opublikowany przez Nasz Szydłowiec Niedziela, 6 września 2020

Kilka godzin później w Bieszkowie Dolnym swój mecz rozgrywała Gryfia Mirów, a jej przeciwnikiem były rezerwy Broni Radom. Mecz zapowiadał się na ciężki, ponieważ radomianie przyjechali do powiatu szydłowieckiego wzmocnieni, aż siedmioma zawodnikami z pierwszej drużyny. Gryfia jednak nie pękła, choć sytuacja w pierwszej połowie zmieniała się dynamicznie. Najpierw szybkie prowadzenie Broni, potem dwa gole Gryfii, a w końcówce rywale wyrównują. Druga połowa zaczyna się od mocnego uderzenia drużyny z Mirowa, a drugiego gola w meczu strzela Damian Grzmil (były zawodnik Broni). Do końca spotkania przeważała jednak Broń, która za wszelką cenę dążyła do strzelenia bramki. Udało się w 86 minucie, kiedy rzut karny wykorzystał hiszpański obrońca Carlos Saavedra. Warto odnotować, że w drugiej połowie rewelacyjnie spisywał się bramkarz Gryfii Mariusz Kaluga, który bronił w wydawałoby się beznadziejnych sytuacjach. Wynik końcowy 3:3.

Bardzo emocjonujące spotkanie zobaczyli kibice zgromadzeni na meczu w Bieszkowie Dolnym, gdzie swoje spotkanie z…

Opublikowany przez Nasz Szydłowiec Niedziela, 6 września 2020

W ligowej tabeli obydwie drużyny prawie ze sobą sąsiadują. Po sześciu kolejkach nie mająca na swoim koncie jeszcze porażki Gryfia zajmuje 5 miejsce, a KS Jastrząb dwie lokaty niżej na 7.

Klasa Okręgowa i Klasa A mają za sobą już sześć kolejek, natomiast Klasa B cztery. W tej lidze nasze drużyny są na dwóch biegunach.

Postęp Łaziska po czwartym zwycięstwie z rzędu (tym razem na wyjeździe wygrał z WKS Zajezierze 1:0) jest samodzielnym liderem.

Natomiast Hubal Chlewiska na własnym boisku przegrał z rezerwami A – klasowej Gracji Tczów, aż 1:3 i niestety jest outsiderem ligowej tabeli.

Trzeci stadion na którym byliśmy podczas tego weekendu to stadion w Pawłowie, gdzie swoje mecze rozgrywa UKS HUBAL…

Opublikowany przez Nasz Szydłowiec Niedziela, 6 września 2020

Za tydzień derby powiatu szydłowieckiego na tym poziomie rozgrywkowym. Postęp Łaziska na własnym boisku podejmie Hubala Chlewiska.

Następny ligowy weekend: 

Klasa Okręgowa 

Zwolenianka Zwoleń – Oronka Orońsko – 12 września sobota, godzina 11.00

Szydłowianka Szydłowiec – Gryf Policzna – 12 września sobota, godzina 12.00

Klasa A

KS Potworów – KS Jastrząb – 12 września sobota, godzina 17.30

Polonia Iłża – Gryfia Mirów – 13 września niedziela, godzina 11.00

Klasa B

Postęp Łaziska – Hubal Chlewiska – 13 września niedziela, godzina 15.00