Pan Wojciech jest trenerem klasy mistrzowskiej, pracownikiem AWF Kraków – Zakład Teorii i Metodyki Gier – piłka siatkowa, absolwentem AWF w Krakowie. Ukończył studia podyplomowe w AWF Gdańsk – kierunek – ,,Przygotowanie trenerów do prowadzenia szkolenia zawodników- członków kadry narodowej”.

Jest autorem książek: ,,Piłka siatkowa – obrona pola w ujęciu taktycznym”. ,,Programu szkolenia siatkarza – młodzik, kadet, junior”. ,,Piłka siatkowa dla najmłodszych – zeszyt metodyczny dla klas 4-6’’. ,,Piłka siatkowa na Orlikach’’. Najnowsze opracowanie „Scenariusze lekcji dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych:

Kariera trenerska: Trener Reprezentacji Polski Kadetów, Juniorów rocznika 1981/82 (1997-2001) Trener NLO SMS PZPS Rzeszów (1997-1999), Trener NLO SMS PZPS Spała (1999-2001), Trener NG i NLO SMS PZPS Sosnowiec (2002-2005), Trener Reprezentacji Polski Kadetek rocznika 1986/87 (2002-2003) oraz rocznika 1988/89 (2003-2005), Trener koordynator w Publicznej Szkole Mistrzostwa Sportowego nr 1 i nr 2 w Gdańsku, Trener Trefl Piłka Siatkowa S.A. – Gdańsk (2006-2009), Trener koordynator, dyrektor w Publicznej Szkole Mistrzostwa Sportowego w Pile (Zespół Szkół im. Stanisława Staszica (2009-2010), Współpraca z Akademią Polskiej Siatkówki.

Współpraca: Edward Sroka (1996-2001), Ireneusz Mazur (1997), Jan Such (1998), Grzegorz Ryś (1997-2001), Jan Ryś (1999-2000), Zbigniew Krzyżanowski (2002, 2010) Mariusz Łobacz (2002-2003,2007-2009).

 

 

Przeprowadzona przez Rodzinną Akademię Sportu konferencja szkoleniowa, pomimo ciężkich warunków atmosferycznych, zgromadziła w Szydłowcu liczną grupę sympatyków piłki siatkowej z regionu radomskiego, a także naszych zaprzyjaźnionych wuefistów z Lublina. Z zaproszenia skorzystało około 40 nauczycieli, instruktorów i trenerów piłki siatkowej. Część teoretyczna została przygotowana na materiałach wręczanych prelegentom na koniec szkolenia. Część praktyczna dotyczyła głównie przyjęcia zagrywki w ustawieniach początkowych i prawidłowego przemieszczania się do obrony z pozycji wyjściowych. Po pierwszej części, w której uczestniczyła kadra RAS-dziewczęta, nastąpiła przerwa kawowa w stołówce ZS im. Jana Pawła II. Po przerwie, w zajęciach wzięli udział uczestnicy szkolenia, nauczyciele, instruktorzy i trenerzy, którzy na własnej skórze poznali, jak ciężką pracę wykonują ich zawodnicy w obronie. W tym czasie miało miejsce wiele zabawnych sytuacji łącznie z jedną, w której zgasło światło na całym osiedlu. Ćwiczenia jednak za chwilę były kontynuowane, awaria okazała się niegroźna.

Konferencję podsumował trener Wojciech Kasza, pochwalił zawodniczki, nauczycieli. Po czym dokonał aktu wręczenia certyfikatów Akademii Polskiej Siatkówki i materiałów szkoleniowych dotyczących omawianej problematyki, z zakresu piłki siatkowej. Prezes RAS mgr Grzegorz Nowak podziękował wszystkim za przybycie i obiecał, że jeśli tylko będzie zapotrzebowanie ze strony nauczycieli na tego typu szkolenia, będziemy je nadal organizować. Tym bardziej, że RAS podpisało umowę o porozumieniu z Młodzieżową Akademią Siatkówki i Siatkarskimi Ośrodkami Szkolnymi, dzięki czemu mamy stały dostęp do najnowszej literatury o tematyce siatkarskiej. Wiedzą tą, po otrzymaniu opracowań (książki, biuletyny, materiały szkoleniowe) dzielimy się z nauczycielami reprezentującymi swoje UKS-y, które z kolei podpisały umowę o współpracy z RAS, na terenie powiatu szydłowieckiego. Myślimy zatem, że zmierzamy we właściwym kierunku.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować za możliwość organizacji tej konferencji:

Pani Dyrektor mgr Ewie Świercz gospodarzowi obiektu. Burmistrzowi Szydłowca Panu Andrzejowi Jarzyńskiemu za uroczyste otwarcie konferencji i wspieranie najmłodszych talentów Akademii Siatkarskiej RAS. Nauczycielom współpracującym poprzez UKS-y z RAS. Wszystkim uczestnikom, którzy chcieli pogłębić swoją wiedzę z zakresu piłki siatkowej, przedstawioną w przystępny sposób, przez trenera klasy mistrzowskiej mgr Wojciecha Kaszę. Wielkie dzięki za umilającą przerwy w grze muzykę i nagłośnienie dla mgr Roberta Wojcieszka, bez którego pomocy byłoby ciężko prowadzić trenerowi zajęcia. Podziękowania również dla mgr Henryka Baniaka za piękne opracowanie multimediów przekazywanych uczestnikom szkolenia wraz z certyfikatami.

Organizatorzy, członkowie Rodzinnej Akademii Sportu: mgr Grzegorz Nowak, mgr Robert Wojcieszek, mgr Paweł Bloch

{phocagallery view=category|categoryid=257|limitstart=0|limitcount=8|imageordering=5}