Grupa „Aktywny Szydłowiec” zaprasza na X Rodzinny Rajd Rowerowy na zakończenie wakacji!

Jak powiedział nam Adrian Michalski z „Aktywnego Szydłowca” – pomysł organizacji tego typu rajdów powstał z potrzeby zachęcenia całych rodzin, a w szczególności najmłodszych do aktywnego wypoczynku na rowerze.

X Rodzinny Rajd Rowerowy wystartuje z płyty Rynku Wielkiego w najbliższą niedzielę 25 sierpnia, o godzinie 15.00. Trasa rajdu będzie liczyła około 20 kilometrów, w przyjaznym tempie, z 2-3 odpoczynkami, tak aby każdy mógł przejechać zaplanowaną trasę. Tym razem zakończenie rajdu zostało zaplanowane przy altanie w Szydłówku. Odbędzie się tam ognisko, a także gry i zabawy dla najmłodszych.

Od początku wakacji udało nam się przejechać blisko 250 km, odwiedzając place zabaw w Szydłowcu jak również okoliczne miejscowości: Sadek, Barak, Wola Korzeniowa, Długosz, Marywil, Świerczek czy Szydłówek. Wspólne rajdy były okazją do zapoznania najmłodszych z zasadami ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się na rowerze. Był to również czas wspólnych gier i zabaw w rowerową wersję podchodów, poszukiwanie skarbów z mapą, odkodowywania zaszyfrowanych wiadomości itp. Na ostatni wakacyjny rajd zapraszamy wszystkich tych, którzy brali udział w poprzednich dziewięciu, a także tych, którzy do tej pory jeszcze z nami nie pojechali” – dodaje Adrian Michalski.

Portal „Nasz Szydłowiec” również zachęca do aktywnego wypoczynku na rowerze i do udziału w niedzielnym rajdzie.