Program:

31 sierpnia 2012, piątek

15.00-16.30 Warsztaty z kreatywnej mody cz.1 (Radomska 5) – prowadzenie Anna Czarnota, Iga Nowińska i Julia Polly

16.30-18.00 Warsztaty z kreatywnej mody cz. 2 (Radomska 5) – prowadzenie Anna Czarnota, Iga Nowińska i Julia Polly

18.00-19.30 Wymianka ciuchowa (Radomska 5) – prowadzenie Anna Czarnota

1 września 2012, sobota

10.00-15.00 Warsztat z kreatywnej mody, część praktyczna (Zamek, sala z lustrami) – prowadzenie Anna Czarnota, Iga Nowińska, Julia Polly

Na warsztaty obowiązują zapisy, a ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie pod numerem 607 474 450 lub drogą mailową warsztatyciecie@gmail.com . Prosimy o zaznaczenie w tytule wiadomości „warsztaty moda”, zaś w treści wiadomości podanie danych kontaktowych. Warsztaty są przewidziane dla 20 osób jednak istnieje możliwość poszerzenia grupy w zależności od decyzji prowadzących. Udział w warsztatach jest nieodpłatny.

Udział w wymiance ciuchowej  jest nieodpłatny i otwarty dla wszystkich bez ograniczeń.

Warsztaty z kreatywnej mody zostały podzielone na dwa dni. Pierwszego zostaną omówione aspekty teoretyczne związane z modą, natomiast drugi dzień to już praktyczne działania- przerabianie ubrań i tworzenie dodatków.

Podczas piątkowego spotkania zostaną poruszone następujące tematy:

1. Krótko o historii mody.

2. Trendy – jesień-zima 2012/2013

-militaria,

-wzory retro,

-orient,

-futuryzm,

-barok,

-gotyk,

-pudrowy róż,

-ćwieki

-pikowane tkaniny

-wybrane fragmenty filmów/pokazów mody

3. Jak należy ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną/egzamin.

4. Jak dobrze wyglądać – zasady dobierania ubioru do sylwetki/figury

5. Na czym polega praca stylisty

6. Jak poprowadzić blog modowy i czego się można dowiedzieć z blogów o modzie, przykłady najlepszych blogów (m.in.: madamejulietta.blogspot.com; www.jemerced.com)

7. “W czym najlepiej się czujesz?” rozmowa z uczestnikami, przed wyjściem do lumpeksów

W części praktycznej, mającej miejsce 1 września 2012 na Zamku, będziemy przerabiać ubrania zgodnie z upodobaniami uczestników i trendami na nadchodzący sezon. A także stworzymy kolekcję dodatków: ozdób-nakryć na głowę oraz designerskich pasków z klamrami z klocków lego, które to wezmą udział w pokazie mody na zamku.

W piątkowy wieczór 31 sierpnia o godzinie 18.00 zapraszamy również na POLOWANIE NA UBRANIE /nowy TY, nowa JA/

SWAP PARTY, UWOLNIJ ŁACHA, SZMATRIX – to tylko niektóre z nazw pod jakimi kryje się WYMIANKA CIUCHOWA, popularna na zachodzie a od kilku lat również w Polsce forma bezgotówkowej wymiany ubrań i wszelkich dodatków, dziś już modne zjawisko społeczne.

Anna Czarnota/ t-error współprowadząca warsztaty i prowadząca wymiankę w ten sposób opisuje wydarzenie: „Zwykle do wymiany dochodzi w klubach, kawiarniach, prywatnych domach. Wymieniać można się wszystkim i mogą robić to wszyscy! Jest to wspaniała okazja do przewietrzenia swojej szafy i pozbycia się z niej rzeczy, których od dawna nie nosimy, a które zabierają nam niepotrzebnie miejsce. Dzięki niej możemy zapolować na zupełnie nowe często niezwykle egzotyczne okazy ,zawrzeć nowe znajomości i dobrze się bawić.

Zasady są proste: Przynosisz min. 5, w miarę niezniszczonych, czystych rzeczy/ im więcej tym bardziej ekscytująca staje się zabawa / mogą to być: ubrania, buty, perfumy, kapelusze, biżuteria, torebki…. a wynosisz tyle ile uda ci się zmieścić w torbie i udźwignąć.

31 sierpnia od godz:18.00- do 19.30, serdecznie zapraszamy wszystkich niezależnie od płci! do świetlicy przy

ul. Radomskiej 5 BĘDZIEMY SIĘ WYMIENIAĆ! Już dziś przetrząśnijcie swoje szafy i przygotujcie rzeczy. Zabierzcie ze sobą rodziny i znajomych!”

Prowadzące:

Anna Czarnota, T-ERROR, r.1976 Absolwentka wydziału grafiki ASP w Warszawie/ Dyplom w pracowni plakatu prof. M. Wasilewskiego. Obszar działań: Scenografia, ilustracja, design, moda, recycling. Współpracuje z: Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, DSH/Dom Spotkań z Historią, Teatrami/Festiwalami w Polsce. Pracowała przy klipach/NATU, BIFF/ oraz przy kilku produkcjach reklamowych. Organizatorka Międzynarodowej Recyklingowej imprezy Przetwory/Nagroda Gazety Wyborczej 2007 www.przetworydesign.com Autorka internetowego komiksu Czarnota T-ERROR pt: „Umrzesz w bałaganie”. Jedna z autorek komiksowej antologii „Złote Pszczoły”, scenariusz: Monika Powalisz. Jedna z autorek antologii komiksowej wg: „Lubiewa” Michała Witkowskiego.

Iga Nowińska, fanka lumpexów & początkująca stylistka. Zaczynała w Magazynie Glamour, obecnie pracuje w dziale mody Magazynu JOY. Współpracuje z najlepszymi stylistami w Polsce m.in. podczas sesji zdjęciowych, produkcji filmowych i muzycznych. W przyszłości chciałaby podbić Nowy Jork, a na razie Szydłowiec.

Julia Polly, lat 20, studiuje Kostiumografie w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Jest fanką filmów Tima Burtona stylu Edie Sedgwick, i second hand’ ów. Uważa, że moda jest dla każdego niezależnie od zawartości portfela i znajomości trendów.

http://naszszydlowiec.pl/ jest partnerem medialnym wszystkich działań w ramach tegorocznego „Cięcia”