Gdy aura na dworze jesienna, dobrze jest okryć się ciepłym kocem i zatopić w ciekawej lekturze. Regionalne Centrum Biblioteczno-Multimedialne zaprasza do korzystania z bogatej oferty nowości wydawniczych jakie zostały zakupione w 2019 roku.

Część środków pozyskano z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu: „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”.

Dzięki dotacji w tym roku udało się zakupić rekordową ilość prawie 900 woluminów. Około 1/3 nabytków stanowi literatura dla dzieci i młodzieży, pozostała część to literatura dla dorosłych: beletrystyczna m.in. sensacyjna, kryminalna, obyczajowa, romantyczna, literatura faktu oraz naukowa (głównie historyczna).

Księgozbiór Szydłowieckiej Książnicy został w 100% wprowadzony do bazy komputerowej, dzięki temu w tym roku został uruchomiony katalog on-line.

Umożliwia on sprawdzenie stanu księgozbioru biblioteki, bez wychodzenia z domu. Katalog dostępny jest na stronie www.sckzamek.pl, w zakładce Regionalne Centrum Biblioteczno-Multimedialne lub bezpośrednio TUTAJ. Zapraszamy do korzystania.