Na początek te wydarzenia którym www.naszszydlowiec.pl patronuje medialnie. Oprócz wyżej wspomnianych Muzeum Sztuki Współczesnej i Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie zapraszają w sobotę o godzinie 18 do świetlicy przy ulicy Radomskiej 5. Odbędzie się tam „Prezentacja” połączona z poczęstunkiem i potańcówką przy winylach z muzyką lat 70-tych. Będzie to prezentacja prac Kowalni, czyli studentów pracowni Grzegorza Kowalskiego. Dzieci będą mogły skosztować waty cukrowej, będzie można również posłuchać występu zespołu Bronowianki z nowym projektem.

Natomiast w niedzielę o godzinie 11.30 organizatorzy zapraszają w to samo miejsce na warsztaty plastyczne dla dzieci. Ważną informacją jest to, że udział w warsztatach jest bezpłatny.

„Na warsztatach poznamy marzenia naszych pociech. Stworzymy postać, która przemieszczając się po kadrach stworzonych przez dzieci, opowie nam ich historię. Jesteśmy ciekawe efektów tej animacji” – mówią organizatorki.

Oprócz wydarzeń objętych patronatem naszszydlowiec.pl w ten weekend zapraszam serdecznie na dwa inne wydarzenia na które również warto się wybrać.

W sobotę Szydłowieckie Stowarzyszenie „Logos” zaprasza o godzinie 19 do niedawno powstałej siedziby Ogniska Artystycznego przy ulicy Garbarskiej 3 (dawne Jerycho Pub) na kameralny koncert zespołu MiR ze Skarżyska Kam.

MiR zmierzy się z poezją Czesława Miłosza, przy okazji „Roku Miłosza”. Może być to bardzo przejmujący koncert.

Natomiast w niedzielę inny koncert w całkowicie innej scenerii, bo w kościele Św.Zygmunta swój występ da chór „Młodzi z Winkiem”, który rozpocznie się obstawieniem śpiewem Mszy Św. o godzinie 18, a bezpośrednio mszy „Młodzi z Winkiem” dadzą koncert.

Na wszystkie wydarzenia serdecznie zapraszam! Warto brać udział w wydarzeniach Szydłowca!