Piknik rozpoczęły Otwarte Zawody w Wędkarstwie Spławikowym dla dzieci i młodzieży do lat 14. Udział w zawodach wzięło 7 dziewcząt i chłopców. Przez dwie godziny młodzi wędkarze starali się złowić jak najwięcej ryb. Najlepsza okazała się Małgorzata Lisak, która złowiła ponad 1 kg 20 dkg ryb, drugie miejsce zajął Rafał Wojcieszek z wynikiem 1 kg a trzecie Andrzej Firlej z połowem o wadze 0,9 kg. Wszyscy startujący tego dnia zawodnicy otrzymali nagrody.

Równolegle z zawodami na zamkowej wyspie rozpoczęły się warsztaty kulinarne. Pod okiem specjalistki z dziedziny zdrowego żywienia p. Elżbiety Wilk dzieci przygotowywały owocowe szaszłyki, pyszny humus, warzywne przekąski i przegryzki oraz orzeźwiający napój arbuzowo – cytrynowy. Zabawa była znakomita a wykonane własnoręcznie potrawy smakowały wyjątkowo. Okazało się również że zdrowo nie znaczy nudno i bezbarwnie, wręcz przeciwnie było smacznie i kolorowo.

Po przygotowaniu warsztatowych frykasów przyszedł czas na Akademię Gier i Zabaw Podwórkowych, która miała za zadanie pokazać jak w prosty, kreatywny i tani sposób można razem bawić się na podwórku. Były więc m.in. podwórkowe kręgle z plastikowych butelek, mega bierki z patyków, fruczki – własnoręcznie robione zabawki ze sznurka i guzików, gra w klasy, chłopka oraz oczywiście gra w gumę do skakania. Wszystkie zabawy przygotowały i poprowadziły niezawodne panie bibliotekarki z Regionalnego Centrum Biblioteczno – Multimedialnego.

Na zakończenie piknikowych harców wszyscy uczestnicy wymyślali bajkę o szydłowieckim zamku. Główna rola w tej opowieści przypadła „białej damie”, która nawiedzała stare zamczysko, był również stary król, księżniczka Izabella oraz książę Rodrygo i dinozaur Drabek, którzy wspólnymi siłami przegonili straszną i złośliwą „białą damę”. Gdy tekst bajki został już spisany i głośno odczytany przyszła kolej na stworzenie ilustracji, która powstała na specjalnie przygotowanym stelażu i którą można oglądać aż do pierwszego deszczu.

Podczas pikniku na „letniej scenie pod kroksztynami” wystąpiły Ania Bębenek, Natalia Sokołowska, Wiktoria Witkowska oraz Karina Czarnota – niezwykle sympatyczne i zdolne wokalistki z Pracowni Muzycznej PIANO Anny Wilkiewicz. Gościnnie zatańczył również Kuba Daćkus z Poznania, który przyjechał na wakacje do babci.

Organizatorami Pikniku byli: Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu – Zamek oraz Polski Związek Wędkarski Koło nr 35 w Szydłowcu.

Piknik współfinansowany ze środków gminnych przeznaczonych na profilaktykę i rozwiązywanie problemów alkoholowych i narkomanii.

TUTAJ fotoreportaż