W ostatnim czasie otrzymaliśmy list podpisany jako „Mieszkańcy Miasta i Gminy Szydłowiec”. Poniżej prezentujemy jego pełną treść.

My mieszkańcy Miasta i Gminy Szydłowiec  prosimy o pomoc.

W związku z pandemią  Koronowirusa (COVID – 19) decyzją władz Szydłowca zostało zamknięte Miejskie Targowisko.

Dlaczego zwracamy się o pomoc?

Szydłowiec nazywany jest stolicą polskiego bezrobocia. Wynosi około 30 %. Jest to bardzo biedne miasto. Zamykając targowice tracą pracę mieszkańcy miasta i okolic. Zwiększa to i tak widoczne różnice społeczno – gospodarcze.  Pracownicy nie otrzymali żadnej oficjalnej informacji. O zamknięciu dowiedzieli się z Internetu. Co z towarem który wyhodowali? Pracownicy targowicy to rolnicy sprzedający swoje plony rolne.

Mieszkańcy Naszej Gminy to ludzie, którzy od pokoleń robią zakupy na lokalnym rynku. Ich dewizą było – kupuj lokalnie. Niedawno w Szydłowcu Włodarze Miasta utworzyli grupę „Mieszkasz w Szydłowcu kupujesz w Szydłowcu”. Przy pierwszej okazji zamknęli szydłowiecką targowicę.  Ludzie w Internecie proszą o namiary do lokalnych producentów.  A czy nie lepiej opracować zasady sprzedaży na targowicy, takie jak są w sklepach. Każdy dostosuje się do nich. Nikt nie chce zachorować ani kupujący ani sprzedający.  Ale dajmy wybór – gdzie mieszkańcy mogą kupić produkty spożywcze. Codziennie słyszymy apele w mediach – kupujmy od polskich producentów! My Mieszkańcy Gminy i Miasta Szydłowiec chcemy kupować od polskich producentów, Naszych sąsiadów. Niestety nie możemy.

Mieszkańcy Miasta i Gminy Szydłowiec