Komunikaty o utrudnieniach na drogach, informacje o planowanych objazdach czy prowadzonych poszukiwaniach za osobami zaginionymi – te wszystkie informacje mazowiecka Policja będzie przekazywać dzięki aplikacji BLISKO. Jesteśmy kolejnym garnizonem w kraju, który rozpoczął już nadawanie. Wystarczy zainstalować na swoim telefonie bezpłatną aplikację, by przed wyruszeniem w podróż mieć bieżące informacje z całego Mazowsza.

Powiadomienia o utrudnieniach na drogach krajowych i wojewódzkich, informacje o planowanych objazdach, czy prowadzonych poszukiwaniach za osobami zaginionymi każdy mieszkaniec Mazowsza już może otrzymywać na swój telefon komórkowy dzięki aplikacji BLISKO. Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu przyłączyła się do ogólnopolskiego systemu SISMS, z którego korzysta blisko pół tysiąca polskich miast i gmin. Jego podstawową funkcją jest szybki i skuteczny sposób przekazywania informacji. Jesteśmy kolejnym garnizonem w kraju, który rozpoczął już nadawanie.

Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne, większość użytkowników smartfonów może ją pobrać z oficjalnych sklepów dystrybucyjnych Google Play (android) lub AppStore (iOS) oraz Windows Store (windows phone). Po zainstalowaniu aplikacji należy wpisać swoją miejscowość. Wówczas wyświetli się aktualna lista nadawców, którzy informują na danym obszarze.

W naszym przypadku należy zaznaczyć Komendę Wojewódzką Policji zs. w Radomiu.

Aplikacja jest bardzo wygodna. Sama informuje nas o każdym nowym wpisie, podobnie jak przy dostarczeniu wiadomości sms.