Sempai Sylwia Szymkiewicz

Sempai Andżelika Magda

Sempai Olga Wietrak

Sempai Wioletta Kotwica

Sempai Krystian Rzeźnik

Sempai Michał Tyka

Sempai Wojciech Dobrzański

Sempai Jakub Wyciszkiewicz

Sempai Mateusz Wietrak

Również w składzie sędziowskim turnieju nie zabrakło szydłowieckiego akcentu, bowiem w szacownym gronie międzynarodowych arbitrów z różnych stron Europy zasiedli : Sempai Mariusz Szymkiewicz i Sempai Marek Pielas.

Chorążym polskiej reprezentacji była najmłodsza szydłowiecka zawodniczka – Sempai Olga Wietrak, która później również wywalczyła dla Polski miejsce na podium. Stojące na bardzo wysokim poziomie walki obfitowały w dynamiczne techniki i toczyły się na kilku matach równocześnie, przy żywym aplauzie trybun pełnych publiczności.

Hart ducha, wytrzymałość, nieustępliwość i niezłomna wola walki a przy tym wysoki poziom umiejętności to cechy, którymi wykazali się bez wyjątku wszyscy nasi karatecy choć nie wszystkim udało się dotrzeć do pozycji medalowych. Polacy zdobyli łącznie 9 medali, z czego 6 stało się udziałem zawodników z Szydłowca.

Po wyjątkowo ciężkich i zaciętych pojedynkach, w poszczególnych kategoriach wiekowo-wagowych zawodnicy MUSHIN wywalczyli : (wszyscy w tej samej kolejności na zdjęciach poniżej)

  • Sylwia Szymkiewicz – złoty medal
  • Krystian Rzeźnik – srebrny medal
  • Olga Wietrak – brązowy medal
  • Andżelika Magda – brązowy medal
  • Wioletta Kotwica – brązowy medal
  • Wojciech Dobrzański – brązowy medal

Warto podkreślić, że szydłowieccy karatecy reprezentujący Polskę w turnieju na Węgrzech to zawodnicy w wieku od 13 do 18 lat, mimo młodego wieku w zasadniczej części już mogący poszczycić się długim stażem treningowym oraz sukcesami rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Wszyscy są uczniami szkół różnego szczebla, na co dzień łączącymi obowiązki szkolne z realizacją swej pasji sportowej.

Możliwość godnego reprezentowania Polski była dla nas ogromnym zaszczytem – mówi Wojciech Dobrzański, prezes Stowarzyszenia MUSHIN. To również szczególna lekcja patriotyzmu dla tych wspaniałych młodych ludzi. Wielką dumą i radością napawa nas też fakt, że w tak szczególny sposób mogliśmy sławić również naszą Ziemię Szydłowiecką.

Warto wspomnieć, iż całkowity koszt przygotowań i wyjazdu jak zwykle pokryliśmy jedynie z zasobów własnych. Niestety nie udało nam się zebrać środków na zakwaterowanie i odpoczynek. Tym większe słowa uznania należą się zawodnikom, którzy zdecydowali się na start pomimo nocy spędzonej w podróży. Dziękujemy swoim sympatykom i przyjaciołom za wsparcie, dzięki któremu mogliśmy w części pokryć koszt paliwa. Dziękujemy naszym kierowcom – Sempai’owi Mariuszowi Szymkiewiczowi i Sempai’owi Mirosławowi Majstrakowi, którzy użyczając własnych samochodów zapewnili nam możliwość transportu dbając o bezpieczną podróż. Dziękujemy rodzicom naszych zawodników za prowiant na drogę.

Zdobywając sześć kolejnych medali karatecy z MUSHIN Szydłowiec powiększyli swój dotychczasowy dorobek zdobytych trofeów do 110.

 

/info i foto – MUSHIN/