Już w najbliższy weekend Szydłowiec zamieni się w stolicę dziecięcej piłki nożnej! Do naszego miasta przyjadą drużyny z różnych zakątków Polski i Europy. 

24 ekipy z dwóch roczników (2009 i 2010) powalczą o zwycięstwo w szóstej edycji szydłowieckiego Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej!

Tym razem cztery ekipy przyjadą z zagranicy, będą to: Baldoyle UTD z Irlandii, FC Kovel – Volyn z Ukrainy, FC Temp Vinnytsia również z Ukrainy i NK Jarenina ze Słowenii. Oprócz nich wystąpią polskie drużyny: UKS Jastrząb Głowaczów, Varsovia, Oskar Przysucha, FUN Football Academy, Soccer Academy, Victoria Sulejówek, Akademia Sportowa Pomorze, Jaguar Gdańsk, Broń Radom, Orzeł Wierzbica, Ziomki Rzeszów oraz Legia Warszawa. 

Szydłowiec będzie reprezentowała Akademia Piłkarska Szydłowiec.

1 i 2 czerwca na stadionie Szydłowianki Szydłowiec szykują się wspaniałe sportowe emocje.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy w każdym roczniku. Z każdej grupy awansują po trzy zespoły, które w niedzielę stworzą Ligę Mistrzów. Ci, którym nie uda się awansować będą w niedzielę rywalizowali w Lidze Europy. Mecze będą rozgrywane na głównej płycie boiska, które podzielone zostanie tradycyjnie na cztery części.

Na najlepsze drużyny i najlepszych zawodników jak zawsze czekają puchary i medale.

W tym roku szczególnie zapraszamy kibiców, ponieważ organizatorzy postanowili wyróżnić najlepiej kibicującą ekipę i wręczyć jej nagrodę. Zachęcamy do zabrania szalików, bębnów, wuwuzeli, klubowych flag itp. Zapraszamy tym bardziej, że na wszystkich uczestników czeka wiele atrakcji, ponieważ tegoroczny turniej zbiega się z Dniem Dziecka. Na najmłodszych czekać będą darmowe dmuchańce, lody, foodtrucki, występy artystyczne, grill z kiełbaskami, malowanie twarzy.

Portal „Nasz Szydłowiec” przygotuje obszerną relację foto i video z weekendowych wydarzeń.

Poniżej przedstawiamy podział na grupy i dokładny rozkład wydarzeń: