Chwilę przed godziną 14.00 w opuszczonej kopalni w Gąsawach Rządowych oficjalnie rozpoczęto EsFit Run – Edycja Kopalnia, ekstremalną zabawę zorganizowaną przez EsFit Events z Radomia.

Dla chętnych nie zabrakło: kąpieli błotnych, podbiegów, przeszkód, jednym słowem ekstremalnej zabawy.

W EsFit Run udział wzięło blisko 200 osób (130 osób dorosłych i około 60 dzieci), organizatorzy byli z tego powodu bardzo zadowoleni, wszak to pierwsza tego typu impreza, którą zorganizowali.

Wśród uczestników nie mogło zabraknąć reprezentantów ziemi szydłowieckiej, a była to drużyna „Szydłowieckie Dziki”, która liczyła około 30 osób. Od samego początku dali się zauważyć, byli najgłośniejsi na placu i jak się potem okazało bardzo sprawnie pokonali wszystkie przeszkody. Lidia Ziółkowska była najszybsza wśród kobiet podczas EsFit Run – Edycja Kopalnia.

Uczestnicy powyżej 15 – roku życia mierzyli się z 6-kilometrową trasą i 30 przeszkodami, natomiast dzieciaki miały do pokonania 1 kilometr i 10 przeszkód. Wszyscy poradzili sobie wyśmienicie, choć zdarzyło się kilka kontuzji. Szczególnie dziecięca rywalizacja była bardzo emocjonująca.

Każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy, wraz z koszulką i wodą, a po zakończeniu rywalizacji nagrodom i prezentom nie było końca. Zbierane były, również fundusze na leczenie Norberta Głuchowskiego.

Podczas wydarzenia rozmawialiśmy z organizatorami: Sylwią i Emilem Tyszko oraz Kubą Hebdą, którzy nie kryli swojego zadowolenia i już planują kolejne podobne imprezy na ziemi szydłowieckiej. Najbliższa prawdopodobnie już w listopadzie, być może znów pod patronatem medialnym portalu „Nasz Szydłowiec” 🙂

Poniżej nasza video relacja z ESFIT RUN – Edycja Kopalnia: