Trener szydłowieckiego klubu karate IKO Matsushima Polska Honbu Dojo Robert Wyciszkiewcz uczestniczył w „Zimowej szkole” w Kijowie na Ukrainie.

Szkolenie było przeznaczone dla instruktorów posiadających „czarne pasy”. Organizatorem, a zarazem prowadzącym zajęcia był shihan Sergey Lukyanchikov 6Dan, Vice Prezydent EKO Matsushima i Branch Chief IKO Matsushima Ukraina.

W treningach uczestniczyli karateka z Estonii, Białorusi, Polski, Niemiec, Izraela i Ukrainy.

21 godzin treningowych. Wspaniali ludzie, pełni radości i serdeczności, których łączył jeden cel – zgłębianie tajników Karate Kyokushin. Oprócz czasu spędzonego w dojo, wieczorami spacerowałem ze znajomymi po Kijowie, gdzie jedną z głównych atrakcji był pobyt na Kijowskim Majdanie. W piątkowy wieczór miałem przyjemność skorzystać z odnowy biologicznej w tradycyjnej bani, jak również jej nieodzownej części – kąpieli w lodowatej wodzie Dniepru. Wspaniałe przeżycie, a przede wszystkim dobra zabawa w gronie przyjaciół. Szkolenie zakończyliśmy w niedzielę około godz. 13, 00. Niezapomniane wrażenia z pobytu w Kijowie. Mam ogromną nadzieję, że za rok wrócę tam ponownie. Serdeczne podziękowania dla shihan Sergeya Lukanchikova za gościnę, a przede wszystkim przekazaną wiedzę” – powiedział Roberty Wyciszkiewicz.