Polskę reprezentowało ogółem 12 zawodników z 3 różnych ośrodków (dwóch klubów i prywatnej szkoły karate). Wśród nich 5 zawodników z Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN działającego w strukturze Stowarzyszenia MUSHIN Nr KRS: 0000405025, którzy zdobyli 5 medali na ogólną liczbę aż 13 cennych krążków wywalczonych przez polaków.

Zmagania naszych karateków rozpoczął sensei Mariusz Szymkiewicz – zawodnik i jednocześnie jeden z trenerów SKKK MUSHIN – zwyciężając konkurencję Kata seniorów, którą zresztą całkowicie zdominowali polscy zawodnicy z Szydłowca. Drugie miejsce wywalczył bowiem senpai Mateusz Wietrak z prywatnej Szkoły Karate pana Roberta Wyciszkiewicza (Dojo w Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu), a trzecie – senpai Michał Tyka z SKKK MUSHIN.

Bardzo dobre wyniki osiągnęli również reprezentanci rywalizujący w formule Kumite (walce): senpai Sylwia Szymkiewicz, senpai Krystian Rzeźnik i senpai Wojciech Dobrzański, którego emocjonująca walka finałowa zakończyła udany występ karateków Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN. W walce o złoto nasz najmłodszy zawodnik zmierzył się ze starszym i cięższym przeciwnikiem z Bośni i Hercegowiny. Pomimo kontuzji jakiej doznał w wyniku brutalnego ataku przy użyciu technik zabronionych nieczysto walczącego przeciwnika – a w konsekwencji wskazania do wycofania z dalszej walki – Wojtek odmówił zejścia z maty. Mimo urazu i bólu kontynuował pojedynek aż do zwycięstwa, wykazując się wyjątkową determinacją, hartem ducha i niezłomną wolą walki. W ten wyjątkowy sposób odzwierciedlił zresztą cechy wszystkich naszych zawodników.

Karatecy SKKK MUSHIN pięciokrotnie stawali na podium zdobywając kolejne cenne trofea:

sensei Mariusz SZYMKIEWICZ – kat. kata senior – złoty medal

senpai Wojciech DOBRZAŃSKI – kumite kat. kadet starszy +60 kg – złoty medal

senpai Sylwia SZYMKIEWICZ – kumite kat. juniorka starsza +60 kg – złoty medal

senpai Krystian RZEŹNIK – kumite kat. junior starszy +80 kg – srebrny medal

senpai Michał TYKA – kat. kata senior – brązowy medal

Wyrażając słowa uznania nie należy zapominać, że w serbskim turnieju o medale dla Polski ramię w ramię walczyli przedstawiciele dwóch różnych szydłowieckich podmiotów sportowych – prócz Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN (z ul. Jastrzębskiej) także z prywatnej Szkoły Karate Kyokushin Robert Wyciszkiewicz Dojo (z Zespołu Szkół im. KOP). I wszystkim tym zawodnikom należą się jednakowo gorące gratulacje, bez względu na ich przynależność organizacyjną czy klubową.

Warto również przypomnieć, że Stowarzyszenie MUSHIN to organizacja społeczna nie prowadząca działalności dochodowej, której funkcjonowanie opiera się na pracy społecznej członków. Dlatego bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasz wyjazd na turniej do Serbii, a w szczególności : panu Arturowi Podsiadło – firma ARWI w Sadku panu Leszkowi Wypiórkiewiczowi – firma INWESTBUD w Szydłowcu panu Pawłowi Górlickiemu – Stacja Kontroli Pojazdów Szydłówek pani Aleksandrze Szymkiewicz z Szydłowca państwu Małgorzacie i Emilowi Kowalczykom z Orońska państwu Wiolecie i Danielowi Banaszczykom z Szydłowca Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Info i foto – Stowarzyszenie MUSHIN

{phocagallery view=category|categoryid=316|limitstart=0|limitcount=12|imageordering=5}