Spotkanie z Mikołajem, które miało miejsce wczoraj na szydłowieckim Rynku, przyciągnęło liczne rodziny i dzieci, tworząc niezwykłą atmosferę zbliżających się świąt. Organizowane przez Stowarzyszenie Przyjazny Szydłowiec, Porozumienie Samorządowo-Gospodarcze oraz Parafię św. Zygmunta w Szydłowcu tegoroczne „Przyjazne Mikołajki” stanowiły wyjątkowe wydarzenie dla mieszkańców miasta.

W tym roku elfy i pomocnicy świętego Mikołaja rozdawali opaski „grzecznym” dzieciom a dokładniej każdemu dziecku, które o nią poprosiło. Przygotowano 500 paczek dla dzieci co odpowiadało takiej samej liczbie opasek.

Mikołaj osobiście wręczał prezenty, zapraszając każde dziecko z osobna do swoich sań ustawionych na płycie Rynku obok ratusza.

Przed samym spotkaniem z Mikołajem, Rynek Wielki w Szydłowcu rozbrzmiewał kolędami i pastorałkami w wykonaniu podopiecznych Fundacji Muzyczni w Szydłowcu. Święty Mikołaj przybył na miejsce po zakończeniu mszy w szydłowieckiej farze, przyprowadzając za sobą radosne tłumy dzieci.

Organizatorzy zadecydowali również o zorganizowaniu różnych atrakcji dla najmłodszych. Dzieci miały okazję przejechać się w siodle na kucyku, a także odwiedzić zagrodę z uroczymi alpakami, z którymi można było zrobić sobie zdjęcie, pogłaskać i nakarmić.

Koła gospodyń wiejskich z gminy Szydłowiec włożyły swoje siły w przygotowanie smakowitych poczęstunków, w tym gorącej czekolady.

Całość wydarzenia nosiła nazwę „Przyjazne Mikołajki” i została zrealizowana dzięki współpracy Stowarzyszenia Przyjazny Szydłowiec, Porozumienia Samorządowo-Gospodarczego, Parafii św. Zygmunta w Szydłowcu oraz partnerów takich jak Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek, Fundacja Muzyczni, OSP Wola Korzeniowa, Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Szydłowiec oraz redakcja „Nasz Szydłowiec”.

Poniżej prezentujemy relacje z wydarzenia