Rok rocznie na to teatralne wydarzenie przyjeżdżają do Szydłowca grupy teatralne z całej Polski. Nie inaczej będzie w tym roku. Trwają właśnie prace Komisji Artystycznej, która dokonuje kwalifikacji do udziału w przeglądzie. Za kilka dni dowiemy się jakie grupy przyjadą do naszego miasta zmagać się o tytuł najlepszego teatru oraz statuetkę ZŁOTEGO GARGULCA, która jest główną nagrodą.

A już teraz Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza na koncert Gościa Specjalnego XXII Zamkowych Spotkań Teatralnych – MIROSŁAWA CZYŻYKIEWICZA.

Kultowy artysta w kręgach piosenki literackiej. Z wykształcenia artysta grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Kompozytor, poeta, pieśniarz, malarz.

Biografia Mirosława Czyżykiewicza jest bardzo bogata, warto wymienić tu chociażby nagrody na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej (FAMA), I nagrodę im. J. Kaczmarskiego za całokształt swojej pracy przyznawanej przez Kapitułę tej nagrody Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, a także szereg wspaniałych, niezapomnianych koncertów na festiwalach, przeglądach, w audycjach radiowych.

Cenią go zarówno miłośnicy Stachury, Wysockiego jak i Leonarda Cohena. Czyżykiewicz śpiewa swoje utwory oraz wiersze Josifa Brodskiego, którym jest zafascynowany. Artystę wyróżnia charakterystyczny głos i swoisty typ emocji, gdzie jego własne aranżacje przerywa niespodziewanie krzyk, przejmujący szept, melorecytacja. Jego teksty pozostają niedoścignionym wzorem dla wielu młodych twórców. Ten artysta słowami potrafi oddać to, na co wielu z nas często nie znajduje własnych słów. Nadaje kształt emocjom, które możemy odnaleźć w każdej codzienności. O czym śpiewa Czyżykiewicz? Po prostu: o życiu. Jego pieśni to opis świata, zapis wrażeń, notatka z podróży.

Na recital tego wyjątkowego artysty zapraszamy w piątek 19 maja o godz. 21.00 na dziedziniec zamkowy.

Bilety w cenie 20 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu do nabycia w sekretariacie SCK – Zamek od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00, tel. 48 617 10 29.

czyzykiewicz2

W razie niepogody koncert odbędzie się w salach zamkowych – ilość miejsc ograniczona.