15 marca w Publicznej Szkole Podstawowej w Orońsku odbyło się spotkanie z Pawłem Skórą – mistrzem świata w trikach piłkarskich Freestyle Football (2011 r.).

Paweł Skóra pochodzi z Wrocławia i zajmuje się freestyle footballem od 2004 roku. Jest profesjonalnym sportowcem, z wieloletnim doświadczeniem, który w swojej dziedzinie kreuje unikalne podejście do spotu piłkarskiego. Jest także autorem książek o tematyce sportowej, np.: „Triki gwiazd footballu” i „Triki piłkarskie. Trening, technika, mistrzostwo”. Na swoim koncie posiada liczne nagrody zarówno na arenie ogólnopolskiej, jak też światowej.

Podczas spotkania, uczniowie zebrani w sali gimnastycznej szkoły wzięli udział w pogadance przygotowanej przez gościa, podczas której mieli za zadanie m.in. rozpoznać osoby związane ze sportem, w tym dziennikarzy, piłkarzy i innych sportowców, czy też sędziów sportowych. Poza tym uczniowie zadawali gościowi wiele pytań dotyczących treningów, zawodów, w których brał udział i zdobytych nagród. Z ogromnym zainteresowanie uczestnicy spotkania obserwowali także pokaz trików piłkarskich w wykonaniu zaproszonego gościa.

Było to kolejne Spotkanie z Ciekawym Człowiekiem, zorganizowane przez Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko w ramach projektu realizowanego od 2016 roku. Dotychczas uczniowie mogli spotkać się i porozmawiać m.in. z takimi osobami ze świata sportu jak: Radosław Kawęcki – mistrz świata w pływaniu, Robert Kowalik – mistrz Polski w akrobacji samolotowej czy też Piotr Brożyna – mistrz Polski w kolarstwie szosowym. Szkoły z gminy Orońsko odwiedzili także naukowcy o światowej renomie, alpinista, specjaliści w zakresie pszczelarstwa, numizmatyki, a także geologii i geotermalnych źródeł energii.

Należy zaznaczyć, iż projekt stowarzyszenia jest inspiracją dla innych szkól gmin ościennych, które samodzielnie lub we współpracy ze Stowarzyszeniem Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko organizują takie spotkania w swoich placówkach. Stowarzyszenie wsparło ostatnio organizację spotkania z Pawłem Skórą również w szkole podstawowej w Rudzie Wielkiej. Koordynatorem spotkań z Pawłem Skórą zarówno w Orońsku, jak i w Rudzie Wielkiej, z ramienia stowarzyszenia, był Kamil Śledź.

Info i foto: Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko