6 czerwca podopieczni Świetlicy w Orońsku wraz z opiekunami gościli w Radomskiej Orkiestrze Kameralnej w Radomiu. 

W dniu 26 maja odbyły się eliminacje wśród dzieci ze Świetlicy w Orońsku, które zgłosiły się do wzięcia udziału w konkursie.

Kornelia Michalec uczennica klasy IV a Publicznej Szkoły Podstawowej im. Józefa Brandta w Orońsku wygrała eliminacje w Świetlicy w Orońsku, co umożliwiło jej występ w konkursie „Wygraj Szansę”, który był Ogólnopolskim Programem Dydaktyczno Kulturalnym w Ramach Programu „Trzeźwość na co dzień” oraz uzależnienia behawioralne dla dzieci i młodzieży muzycznie uzdolnionej. Organizatorem tego wydarzenia była TV Media z Łodzi.

Kornelia Michalec zaśpiewała piosenkę „Cudownych rodziców mam”. W występie uczestniczyło 19 dziewczynek z województwa mazowieckiego. Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz książkę.

Spośród wszystkich uczestników Kornelia Michalec została dostrzeżona przez Fundację Muzyczni / Pracownia Muzyczna PIANO w Szydłowcu, aby dalej szlifować swój talent wokalny. W przerwie, kiedy Jury udało się na obrady, uczestnicy obejrzeli przedstawienie teatralne. Aktorzy z Teatru Małego z Częstochowy wystawili spektakl   profilaktyczno – edukacyjny „Cybernatyczne Sny”, ukierunkowany na przeciwdziałanie uzależnieniom.

Uczestnicy dziękują wójtowi Gminy Orońsko – Henrykowi Nosowskiemu za umożliwienie wyjazdu i udział podopiecznych świetlic z terenu Gminy Orońsko w wydarzeniu kulturalnym.

Info Urząd Gminy w Orońsku