6 listopada 2025 roku w Centrum Bajki w Pacanowie odbył się 12. Świętokrzyski Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Wydarzenie, objęte honorowym patronatem Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renaty Janik, zgromadziło liczne zespoły oraz solistów z całego regionu.

Publiczną Szkołę Podstawową w Mirowie reprezentował zespół folklorystyczny „Radosne Nutki”, który zaprezentował się zarówno w kategorii zespołowej, jak i solowej. Jury, oceniające wykonania pod kątem muzycznym, interpretacyjnym oraz tematycznym, przyznało wykonawcom z Mirowa dwa wyróżnienia:

  • III miejsce w kategorii zespołowej — zespół „Radosne Nutki”

  • Wyróżnienie w kategorii solowej — Kamila Guza

W części solowej szkołę reprezentowały trzy uczennice: Dominika Dygas, Kamila Guza oraz Solomija Siczkoriz. Wysoki poziom wykonania repertuaru patriotycznego, wyraz artystyczny oraz dojrzałe podejście interpretacyjne zostały docenione przez komisję konkursową.

Jury konkursu tworzyli:

  • Katarzyna Sałacińska — aktorka i śpiewaczka operowa, przewodnicząca jury

  • Mateusz Ziółko — wokalista, pianista, kompozytor

  • Dawid Mik — wokalista, aktor, twórca teatralny

Po zakończeniu przesłuchań odbył się koncert Mateusza Ziółki, który stanowił artystyczne podsumowanie wydarzenia.

Gratulujemy!

Zdjęcia: