Mieszkańcy Szydłowca najpierw obejrzeli „Sierpniowe Niebo – 63 dni chwały” film opowiadający o Powstaniu Warszawskim, a tydzień temu „Zacznijmy od nowa” dramat z elementami komediowymi. 

W najbliższą niedzielę 23 sierpnia kolejna projekcja. Tym razem będzie to film z gatunku since-fiction pt. „Dawca pamięci” ze znanym Jeffem Bridgesem w jednej z głównych ról. 

Start o godzinie 20.00

W pozornie idealnym świecie, w którym zapomniano, jak się kocha, jak wyglądają kolory i czym są emocje, jedynymi powiernikami sekretów przeszłości są DAWCY PAMIĘCI. Kiedy Jonas (Brenton Thwaites) spotyka jednego z nich (Jeff Bridges), NIC JUŻ NIE BĘDZIE TAKIE< JAK PRZEDTEM. Jonas pozna mroczną tajemnicę, która zmieni na zawsze sposób, w jaki postrzega świat i ściągnie na niego i jego najbliższych wielkie niebezpieczeństwo. W obsadzie filmu legendy kina – laureatka trzech Oscarów Meryl Streep i laureat Oscara Jeff Bridges, a także Katie Holmes, piosenkarka Taylor Swift, gwiazdor „Czystej krwi” – Alexander Skarsgård oraz dwa gorące nazwiska Hollywood – Cameron Monaghan („Shameless – Niepokorni”) i Brenton Thwaites („Czarownica”).