Młodzi piłkarze z Szydłowca: Mikołaj Malmon i Wiktor Penklaski, którzy na co dzień trenują w Furman Football Academy Szydłowiec zostali zaproszeni do reprezentowania Wisły Płock na turnieju „Novia Cup” w Legionowie.

FFA Szydłowiec współpracuje z Wisłą Płock od początku swojej działalności. Przypomnijmy, że piłkarzem Wisły jest Dominik Furman, który jest patronem szydłowieckiej akademii.

Jednym z elementów umowy pomiędzy akademią, a ekstraklasowym klubem jest to, że nasi zawodnicy będą zapraszani na treningi i turnieje.

W Legionowie odbywa się turniej m.in rocznika 2011 z którego nasi trenerzy wytypowali dwóch najbardziej wyróżniających się młodych piłkarzy: Mikołaja Malmona i Wiktora Penkalskiego.

Dajemy gwarancję, że każdy kto się wyróżnia w FFA Szydłowiec dostanie szansę pokazania się w Wiśle Płock. Już niebawem po kilku chłopców z akademii będzie jeździło do Płocka na sprawdziany. Wisła mocno stawia obecnie na szkolenie młodzieży, więc jest to również szansa dla naszych zawodników” – taką informację przekazał zarząd FFA Szydłowiec.

FFA Szydłowiec swoją działalność rozpoczęła jesienią 2021 roku, ale dopiero teraz tak naprawdę zaczyna się jej prawdziwa przygoda z Wisłą Płock. Zaproszenie Mikołaja i Wiktora do udziału w turnieju to do tej pory największe wydarzenia dla FFA.

FFA Szydłowiec chce udowodnić, że przygoda z piłką nie musi zacząć się i skończyć w Szydłowcu. Głównym celem akademii, ale także Dominika Furmana jest to, abyśmy w niedalekiej przyszłości doczekali kolejnego zawodnika z Szydłowca na boiskach Ekstraklasy.

Współpraca z Wisłą Płock układa się bardzo dobrze. Nasi zawodnicy coraz częściej będą jeździli na sprawdziany do Płocka, na treningi, turnieje i obozy piłkarskie. Trenerzy Wisły Płock będą przyjeżdżali również do Szydłowca na mecze i treningi. Przy okazji chcielibyśmy bardzo mocno podziękować wszystkim firmom i osobom prywatnym, które wspierają naszą akademię i nasz rozwój i tak jak my nieustannie wierzą w ten projekt” – dodaje zarząd FFA Szydłowiec.

Mikołajowi i Wiktorowi oraz wszystkim młodym zawodnikom FFA Szydłowiec życzymy wielu piłkarskich sukcesów i czekamy na kolejne dobre informacje.

A te będą na pewno wszak Waszej akademii przyświeca hasło „Niemożliwe nie istnieje”.