Nagrody ufundowali: Klub Szachowy „Wieża”, Huta Szkła w Woli Korzeniowej i Radny Miasta i Gminy Szydłowiec Tadeusz Rut z Sadku.

Nagrody z „Wieży” posiadano dzięki staraniom Wojciecha Bednarczyka z Szydłowca (Wicemistrza Powiatu w szachach) i Mariana Frąka- prezesa Klubu, który sędziował turniej. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z Sadku, Szydłowca oraz Gminny Chlewiska. Cieszy fakt, że wśród nich były 4 zawodniczki.

Rozegrano 5 rund systemem szwajcarskim, po 15 minut na zawodnika na partię. Zwycięzcą Turnieju został Dominik Kulik z Szydłowca – 5 pkt. (wygrał wszystkie partie). Na drugim miejscu uplasował się Mateusz Drypa z Sadku- 4 pkt., a trzecie miejsce zajęła Karolina Żak -3 pkt (również z Sadku). Na uwagę zasługuje wynik najmłodszego zawodnika – 7-letniego Szymona Żurka z Woli Zagrodniej, gm. Chlewiska, który zajął wysokie 4 miejsce, uzyskując 2,5 pkt. ( 2 wygrane i 1 remis).

Dominik Kulik i Karolina Żak to mistrzowie powiatu szydłowieckiego w kategorii szkół podstawowych, posiadający IV kategorię szachową. Przedzielił ich na podium dobrze grający Mateusz Drypa, którego wynik jak najbardziej zasługuje na uznanie. Zawodnicy z podium otrzymali puchary i nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, a wszyscy pozostali nagrody pocieszenia.

Turniej był pierwszym na naszym terenie, rozegranym w 2015 r. i miejmy nadzieję, że nie ostatnim- choć niełatwo rozwijać tę piękną dyscyplinę sportu. Tym bardziej więc cieszy zainteresowanie szachami ze strony młodych zawodników i chwała organizatorom oraz sponsorom nagród.

szachysadek1