W Sarajewie stolicy Bośni i Hercegowiny 7 maja organizowany był „Sarajevo Marathon”. W imprezie na trzech dystansach: (5 km, 21 km i 42 km) wystartowało prawie 1500 osób.

Skoro wspominamy o maratonie na naszych łamach nie mogło na trasie zabraknąć przedstawicieli ziemi szydłowieckiej.

Na dystansie maratonu udział wzięli Tomasz Orman z Szydłowca i Karol Grabda z Mirowa. Na starcie pojawiło się 300 biegaczy z 28 krajów, a najliczniejszą reprezentację (oprócz Bośniaków) stanowili maratończycy z Polski, których było aż 37.

Najlepszym wśród Polaków, a także trzeci wśród obcokrajowców (lepszych było dwóch Kenijczyków) okazał się Tomasz Orman z Szydłowca.

Tomasz Orman zajął bardzo wysokie 9 miejsce w kategorii „open” z czasem 3:02:30!

Tuż za nim na 11 pozycji do mety dobiegł Karol Grabda z czasem 3:05:20!

Serdecznie gratulujemy!

Okazałem się najlepiej przygotowany do trudnych warunków jeżeli chodzi o pogodę (25 stopni C) i trasę w górzystym terenie. Chłodna głowa i racjonalne rozłożenie sił pozwoliły mi na utrzymanie stałej prędkości na całej trasie 4:18 min/km. Wyjątkowo dobrze czułem się również po biegu co świadczy o świetnym przygotowaniu (katorżniczych treningach i setkach przebiegniętych kilometrów)pod okiem trenera, jednego z czołowych maratończyków w regionie Rafała Czarneckiego!” – powiedział nam Tomasz Orman.

Najbliższe plany naszych maratończyków to oczywiście reaktywowany po czterech latach Ogólnopolski Bieg Uliczny w Sadku. Trzymamy kciuki!