VII edycja „24 godziny w Dojo” przeszła do historii. Od godziny 17:00 w piątek 18. czerwca do 17:00 w sobotę 19. czerwca, szydłowieccy karateka z organizacji IKO Matsushima Polska, pod kierownictwem sensei Roberta Wyciszkiewicza, przez 24 godziny przebywali ze sobą zgłębiając techniki Karate Kyokushin.

Ideą tego przedsięwzięcia, które zrodziło się siedem lat temu i weszło na stałe do kalendarza imprez organizowanych przez IKO Matsushima Polska, było uczczenie kolejnej,  już 27. rocznicy śmierci twórcy Karate Kyokushin – Sosai Masutatsu Oyama.

Treningi, zabawa, rozmowy, integracji grupy to jedynie niektóre elementy, które towarzyszyły wszystkim uczestnikom. W sobotę 25. karateka przystąpiło do egzaminu na kolejne stopnie szkoleniowe Kyu. Cieszy fakt, że co roku nie brakuje chętnych, chcących poświęcić swoje 24 godziny, aby uczestniczyć w tym przedsięwzięciu.

Taka forma spotkania to dla karateka dobry moment, aby pobyć ze sobą i odnowić relacje po czasie „odosobnienia”. To również przedsmak tego, co ich czeka w niedalekiej przyszłości, a mianowicie uczestnictwa w XV Obozie Kyokushin Karate Matsushima Polska w Murzasichlu k. Zakopanego.

Gościem honorowym i głównym instruktorem będzie Shihan Sergey Lukyanchikov – 6 Dan, Wiceprezydent Europejskiej Organizacji Kyokushin Karate IKO Matsushima i Branch Chief Ukrainy.

IKO Matsushima Polska serdecznie dziękuje Dyrekcji Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu, za okazaną pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.