tj. prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Szydłowiec w okresie od 01.09.2014 r. do 03.11.2014 r. pt. „Bierny, a aktywny sport- mój wybór”.

Głównym celem programu była promocja zdrowego i aktywnego stylu życia po zajęciach lekcyjnych, rozwój zainteresowań sportowych oraz ocena czy bierny udział w sporcie daje większą satysfakcję od aktywnego uprawiania sportu.

Wysokość dotacji na to zadanie wyniosła 2000 zł z budżetu Gminy Szydłowiec.

Dzięki w/w środkom finansowym udało się zorganizować cztery wyjazdy w tym trzy na basen „Krytą Pływalnię” w Starachowicach, gdzie młodzież doskonaliła pływanie, aktywnie spędziła czas na basenie korzystając z wielu atrakcji m.in. jacuzzi, zjeżdżalni, dwukrotnie odbyły się zajęcia z pływania pod okiem instruktora. Dodatkowo młodzież mogła w Warszawie na stadionie Pepsi Arena obejrzeć mecz polskiej ekstraklasy w piłce nożnej Legia Warszawa- Lechia Gdańsk w obecności ponad 18 tysięcy widzów.

Łącznie w czterech wyjazdach wzięło udział 122 uczniów z terenu Gminy Szydłowiec, pod opieką czterech nauczycieli PG nr 2 w Szydłowcu: Doroty Nikodym- Wismont, Doroty Przygodzkiej- Czubak, Krzysztofa Ubysza i Marka Artura Koniarczyka oraz jednego rodzica- wolontariusza Doroty Pęksyk.

Głównym organizatorem wyjazdów i inicjatorem projektu był Marek Artur Koniarczyk.

aktywnykopernik1

aktywnykopernik3